Wpis z mikrobloga

Mam problem ze sprzedawcą samochodu, sprzedał mi bubla, który od początku ma problem - rękojmia (zobowiązał się to usunąć ale na pobożnych życzeniach się skończyło)
Samochód wziąłem w leasing, na działalność gospodarczą, do kogo powinienem się udać teraz w kwestii prawnej żeby to ruszyć o stopień wyżej?
Chciałbym już sporządzić im jakieś pismo czy cokolwiek żeby wiedzieli, że działam i tematu tak nie zostawię.
Radca prawny będzie wystarczający?
#pomocprawna #prawo #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgonzo:
W grudniu wziąłem używany samochód w leasing, przejechałem nim 80 km i check engine.
Sprzedawca gwarantuje, że dostarcza samochody sprawne techniczne, zgłaszam mu usterkę, wysyła mnie do serwisu nieautoryzowanego żeby ogarnęli co jest grane.
Usterka = uszkodzony katalizator.
Na początku wymieniają przewody i świece, bo taniej i problem może się rozwiąże.
Problem nie został rozwiązany i wysłali mnie do serwisu autoryzowanego
  • Odpowiedz
@bgonzo
W tym kontekście to jedyne co posiadam to opinie serwisu autoryzowanego, który powiedział, że do wymiany jest katalizator.
Na to dostałem papier (zlecenie).
Żadnego rzeczoznawcy nie zatrudniałem.
  • Odpowiedz
@Bgonzo
W serwisie autoryzowanym jest już kosztorys rozpisany.
Serwis autoryzowany powiadomił właściciela pojazdu (Masterlease) co jest do wymiany, w serwisie autoryzowanym mają platformę do obsługi samochodów z Masterlease.
Ja nie jestem nawet stroną tutaj, bo pojechałem do serwisu dlatego, że dostałem takie polecenie bo w serwisie nieutorozowanym nie wiedzieli jak temat ugryźć.
Teraz wiadomo co jest grane i nie ma po prostu reakcji ze strony Masterlease.
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: dlaczego radca lub adwokat miałby być niewystarczający ? :)

pamiętaj by na piśmie poinformować sprzedawcę o wadach i twoich uprawnieniach z tytułu rękojmi :)

Tak jeszcze ode mnie: możesz domagać się od sprzedającego nieodpłatnej naprawy albo wymiany wadliwego pojazdu - nie możesz natomiast samodzielnie korzystać z najdalej idącego uprawnienia z rękojmi - odstąpienia od umowy :)

Aby uprawnienia z rekojmi nie wygasły, sprzedającego należy niezwłocznie powiadomić o ujawnionej wadzie
  • Odpowiedz