Wpis z mikrobloga

@prace_fachowe: Włochy lepiej oddawać neapolowi (już się integruje) czy samemu zabierać ? Genoa jest nietykalna bo za nią stoi francja która sama by mnie pokonała, Portugalia już jest moim wasalem ale nikt na tym savie nie chce kolonizować bo jedyne kolonie jakie są to są te moje
@2012game: Sam zjadaj jak nie brak Ci many itd, Portugalie możesz próbować subsydiować jak ich nie stać na utrzymanie kolonii, ogólnie to #!$%@? Ivory>Płd. Afryka>Indie, ściągaj hajs stamtąd i będzie Cię stać na masę najemników to dojedziesz Francję, potem już możesz robić co chcesz.
Jedyny przeciwnik w koloniach został wyeliminowany więc nie ma problemu podałbyś mi "drogę" przez którą przesyłać Handel ? Czyli np Cape of Good Hope>Ivory Coast>Safi>Sevilla ? Oraz czemu mimo że mam Arguin (już w ivory coast) to nadal nie sięgam do Ivory coast
@2012game: Indie>Zanzibar>Cape>Ivory>Sevilla. We wszystkim po drodze kolonizuj albo podbijaj provki z bonusami do trade w pierwszej kolejności. Potem jak już Ci się to uda, wbijaj się w Indonezję też żeby ciągnąć handel, jak to Ci się uda powinno Cię być stać na toczenie wojen z kimkolwiek.
A co robić teraz ? Bo 1 kolonizatorem szybko do Indii nie dojdę/jak szybko robić kolonie ? bo teraz mam mniej więcej 60 ludzi w koloniach rocznie + bonus za miesiąc
@2012game: Kliknij w obrazek. Co tutaj mam rozwijać? Masz zrzut mapy z mojej rozgrywki Portugalią. W 1520r. z tego co widzę miałem już 4 państwa kolonialne (Kuba, Meksyk, Kolumbia i Brazylia) i zabierałem się za płd afrykę, żeby zablokować dostęp do Zanzibaru i dalej do Indii innym kolonizatorom. Meksyku nie musisz "budować" kolonizowaniem. Wystarczy, że założysz kolonie w sąsiedztwie dzikusów i ich szybko podbijesz. Tą strategie możesz wykorzystywać w każdym regionie,
Pobierz pfffy - @2012game: Kliknij w obrazek. Co tutaj mam rozwijać? Masz zrzut mapy z mojej ...
źródło: comment_Aq0nqykch2E3h9DfoRYYuEIylOlydk34.jpg