Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś wysoki (>185cm) śmigający na składaku? Szukam jakiegoś fajnego miejskiego środka transportu: w mieszkaniu mało miejsca, trasy krótkie (4-5km) więc składak wydaje się być idealny. Oglądałem tilty b'twina ale są generalnie za małe (krótka sztyca i w praktyce 180 to max). Pytałem kilku sprzedających na allegro i wychodzi podobnie. Wiem, że Strida jest do 190 i jest piękna ale budżet nie ten, podobnie dahon. W tygodniu pewnie będę obczajał na żywo Flexy Krossa (w sieci brak info o wymiarach ramy/sztycy/wzroście) #rower #strida #skladak #folding
blahaj - Jest tu ktoś wysoki (>185cm) śmigający na składaku? Szukam jakiegoś fajnego ...

źródło: comment_3XEVJnJsUJb643VRz6XkjCfOgtq4Romy.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@blahaj: Generalnie dobre jakościowe składaki są drogie bo rama musi być wykonana z bardzo dobrych materiałów.
Holendrzy mają w ofercie rowery z 24 calowymi kołami np BATAVUS Nova Versa, czasami zdarzą się używane w cenie 1300 - 1800 złotych. Są też rowery z lat 70-tych i 80-tych na kołach 22 cale, bardzo solidne jak choćby BATAVUS Passan lub Gazelle kwikstep. Jednak takie rowey mogą być tylko bazą dla własnego projektu, chyba że wystarczy Tobie jeden bieg i jeden hamulec.
Rowery z kołami 16 - 20 cali, według mnie są dobre na odległość do 3 - 5km potem już jest męczarnia. Idealnie nadają się jako uzupełnienie dojazdów do pracy pociąg plus rower, gdy nie ma możliwości pozostawiania roweru na dworcu.
Poszukaj może używek na portalach ogloszeniowych, jest tego trochę i takie rowery mają duży spadek wartosci.
Ja wolałbym kupić coś holenderskiego lub niemieckiego oraz Giant, Dahon i czasem się trafia
  • Odpowiedz
@Fastboot: dzięki za konkrety, chyba właśnie poszukam fajnej niemieckiej używki zamiast nowej chińskiej ramy z dowolnym logiem :/

@the_Fam: musiałbym #!$%@?ć resztę rowerów żeby mi ten n+1 wszedł :P
  • Odpowiedz
@blahaj: Jest jeszcze oczywiście Brompton, ma koła 16 cali, jest bardzo solidny, po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca ale jest piekielnie drogi. Używany w dobrym stanie to wydatek około 600 euro.
  • Odpowiedz
@Fastboot: brompton i dahon to chyba taka klasyka gatunku :D a z ciekawości - znasz jakieś opinie o stridzie? jest raczej poza zasięgiem ale zastanawiam się czy to bardziej kickstarterowy-marketngowy shit czy w sumie całkiem spoko koncept?
  • Odpowiedz
@blahaj: Niestety nic o stridzie nie wiem.
Na Bromtona sam poluję. w Polsce będzie cięzko ale np w Holandii mozna coś znaleźć. Jedyna wada bromptona to taka że nie można założyć popularnej pełnej osłony na łańcuch bo ma amortyzację tylego koła i potrzebuje napinacz łańcucha. Są jakieś stare modele bez amotyzacji ale większość już jest bardzo dojechana. Kiedyś znalazłem stronę gdzie użytkownicy zamienili sobie łańcuch na pasek, nie obyło się
Fastboot - @blahaj: Niestety nic o stridzie nie wiem. 
Na Bromtona sam poluję. w Pol...

źródło: comment_bqRonvWiNIhjGB7whBOBwLFDesKe4ayM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz