Wpis z mikrobloga

Najlepsza część Obcego? Większość mówi, że "8 Pasażer Nostromo", ale dla mnie jest to Obcy - Decydujące Starcie (Aliens).

Pierwsza odsłona tej serii posiada oczywiście fantastyczny klimat, ale jako horror nie oddziałuje na mnie już tak dobrze - powiela typowe schematy (Obcy pojawia się dokładnie wtedy kiedy ma się pojawić oraz nasza grupka bohaterów robi dokładnie te same błędy co jakkolwiek inna grupka bohaterów w większości takich typu filmach) przez co nie mam aż takiej frajdy z oglądania jak cała reszta widzów.

Co innego kontynuacja. Ta część już nie bawi się w horrorowanie, a jest bardziej po prostu świetnie zrealizowanym kinem akcji, które do dzisiaj sprawia dużo radości z oglądania. Chociaż warto podkreslić, że przecież tutaj też występuje to poczucie niepewności i aura tajemniczości. Ale najmocniejsze punkty tej produkcji to ta obrzydliwie świetna zabawa z naszymi potworkami z królową Obcych na czele - w ogóle ta postać to chyba moje ulubione kinowe monstrum. Co prawda pod koniec reżyser mocno odleciał z prawami fizyki (ostatnia scena), ale co tam - warto przymknąć oko i cieszyć się z tej odrażającej zabawy. 8,5/10
#film #horror #kino #alien #obcy #waropoleca
waro - Najlepsza część Obcego? Większość mówi, że "8 Pasażer Nostromo", ale dla mnie ...

źródło: comment_kYI5vXwsBplH6PDDiYeg2VmvriWKgzey.jpg

Pobierz

Najlepsza część Obcego?

  • Obcy - 8 pasażer Nostromo 38.2% (26)
  • Obcy - decydujące starcie 29.4% (20)
  • Obcy 3 13.2% (9)
  • Obcy: Przebudzenie 1.5% (1)
  • Obcy kontra Predator 0% (0)
  • Obcy kontra Predator 2 0% (0)
  • Prometeusz 5.9% (4)
  • Obcy: przymierze 1.5% (1)
  • Nie widziałem/-am żadnej części 4.4% (3)
  • Mam zbyt małe porównanie, by ocenić 5.9% (4)

Oddanych głosów: 68

  • 1
  • Odpowiedz