Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, to moja pierwsza aktywność na wykopie więc nie bądźcie surowi.

Mam problem z laptopem od jakiegoś czasu. Zaczęło się od zacinania przy włączaniu komputera. (Gdy na ekranie widniał napis "Acer" a pod nim kręciło się kółeczko w pewnym momencie zacinka i koniec - trzeba restartować). Po kilku restartach system włączał się i działał normalnie. Potem do tego doszło cykanie dysku w odstępie co sekundę (Nie cyka on zawsze, kilka godzin cyka, kilka nie). Po jakimś czasie padły głośniki laptopowe (jak podłącze głośnik na USB albo słuchawki to śmiga wszystko normalnie). Co ciekawe jak w tle jest jakiś dźwięk to głośniki raz kiedyś na pół sekundy załapią. Od 3 dni laptop zaczął włączać się sprawnie (bez zacinania), ale wystąpił inny ciekawy błąd. Jeżeli jest uśpiony (zamknięty bez wyłączania) i ponownie włączony to internet działa wręcz gównianie - kiedy włączę na świeżo lub zrestartuje system śmiga wybornie. Drogie miraski, może ktoś potrafi zdiagnozować co się dzieję. System był instalowany na nowo i dzieje się dokładnie to samo. Może uda się dowiedzieć o co chodzi przed oddaniem laptopa do serwisu, bo kiedyś oddałem i okazało się że naprawa do zrobienia w domu za kilka złotych a serwis 300 zł przytulił ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#laptopy #acer #komputery #informatyka
  • 2
  • Odpowiedz