Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jeszcze uważa, że polska "prawica" - nie mam nic do prawicy, stąd cudzysłów - posuwa się już to takich granic absurdu, że niedługo zagniemy czasoprzestrzeń i dzięki temu cofniemy się w czasie i zmienimy bieg historii? Bo chyba o to im wszystkim chodzi. To już dochodzi do poziomu jakiegoś dramatu romantycznego, gdzie palimy wszystkie mosty, tworzymy wrogów i jesteśmy #!$%@?ący jak Werter! #neuropa #4konserwy #polityka #polska #nocnazmiana
  • 10
@GARN: Mi nawet nie chodzi o poparcie, tylko o skrajnie antypolskie zachowania! No nie można całego świata skłócić z krajem, który leży w centrum #!$%@? Europy. To jest tak nierozważne machanie szabelką! W końcu dostaniemy po dupie za to wojowanie.
@Grubsztyk: Ale ja nie twierdzę, że to źle, że walczą z "polskimi obozami", albo że ważniejszy jest interes innego kraju, a nie Polski. Chodzi mi o to, że są to bardzo, ale to bardzo nieprzemyślane ruchy, które ze względu na naszych wrogów i sojuszników są #!$%@?. To nie jest dyplomacja! To jest granie pod wyborców kosztem całego społeczeństwa i kraju. A wszyscy to chapią jak pelikany!
@Volki: Piję do tego, że stawianie się okoniem wobec Izraela nic nie da, bo gdy #!$%@? sobie tam, to USA odpowiednio odsunie się od Polski, pod wpływem Icków, a wtedy drzwi otwarte dla Rosji. Tak samo walka przeciw UE, w każdej możliwej płaszczyźnie, jak to PiS uwielbia uprawiać, ma się nijak do położenia Polski w Europie. Przypominam, że większość inwestycji, dzięki którym nie jesteśmy drugą Ukrainą, zostały sfinansowane przez UE. I
@Combini

Przypominam, że większość inwestycji, dzięki którym nie jesteśmy drugą Ukrainą, zostały sfinansowane przez UE

A ja przypominam, że nie dostaliśmy tych pieniędzy za friko. To jest transakcja wiązana z obopólną korzyścią, tak że nie wciskaj kitu, że ktoś nam coś sfinansował.

Odnośnie reszty się nie wypowiem, bo to takie gadanie dla samego gadania.
@Volki: Oczywiście, że nie dostaliśmy za friko i też dajemy do budżetu UE. Wyobraź sobie inną sytuację. Nie wchodzimy do NATO, nie wchodzimy do UE. Jesteśmy jednym z krajów postsowieckich. Jak byśmy skończyli? Pewnie teraz infrastruktura by leżała, nie byłoby dobrych uczelni, a do pracy byś jechał starym PKS-em, w starym, wyciągniętym swetrze, a w głowie miałbyś myśl, że chcesz uciec do Niemiec. Gadanie dla samego gadania? To podaj mi dobre
@Combini: Prawda jest taka, że jesteśmy - bez bawienia się w zbędne eufemizmy - po prostu państwem słabym. Sedno leży w tym, że - moim zdaniem - PiS znacząco przeliczył naszą siłę i pozycję w polityce zagranicznej, i z tego błędnego założenia wynikają kolejne popełniane błędy. Mieliśmy być regionalnym liderem Europy środkowo-wschodniej, namaszczonym w dodatku przez USA, mając obok UE z masą problemów wewnętrznych. Niestety, ale całą tą koncepcję - mówiąc