Wpis z mikrobloga

@kolnay1: Tak. "tam pisze" też niby uważa się już za poprawne, a dla mnie dalej jest to nienaturalne, tak samo jak iść gdzieś :] każdy ma swoje odczucia na temat języka, moje każą mi mówić dokąd idę, a nie gdzie idę.
  • Odpowiedz
@Marmite: Bzdura, "tam pisze" nie uznaje się za poprawne. To mit, który ostatnio rośnie siłę i trzeba z nim walczyć. Zresztą przeczytaj to co ci podesłałem, bo tu nie ma mowy o tym, że ostatnio coś ludziom odbiło i uznali za poprawne coś niepoprawnego.
  • Odpowiedz
@kolnay1: A po czym wniosłeś, ze nie przeczytałem, hm? Bo ni w ząb nie mam pojęcia skąd to "bo tu nie ma mowy o tym, że ostatnio coś ludziom odbiło i uznali za poprawne coś niepoprawnego. " - sugerowałem coś takiego czy jak?
  • Odpowiedz
@kolnay1: Nie takie coś miałem na myśli, chodziło właściwie o to że dla mnie (podkreślam) "tam pisze" jest tak samo nienaturalne jak "iść gdzieś", bez względu na to czy ktoś mówi, że to poprawne - to miałem na myśli. No ale skoro o "tam pisze" jednak nikt tak nie mówi, to tego odniesienia nie było ;)
  • Odpowiedz
@Marmite: Nie jest tak samo nienaturalne, co powinno być jasne po lekturze o okolicznikach lokatywnych i laktywnych. Używanie "tam pisze" nie jest nijak wytłumaczalne i jest kompletnie bez sensu. Nie mówiąc już o tym, że "gdzie" w powyższym kontekście najwyraźniej błędem nie jest (stąd to założenie, że nie przeczytałeś tego tekstu).
  • Odpowiedz
@kolnay1: Natomiast ja zakładam w tej chwili, że Ty nie przeczytałeś moich wypowiedzi, dlatego może przytoczę kluczowy fragment ostatniej

dla mnie (podkreślam) (...) jest (...) nienaturalne


O tym co dla mnie jest nienaturalne jednak będę decydować ja, a nie Ty czy pan językoznawca :)
  • Odpowiedz
@Marmite: No racja, ale "dla mnie" użyłeś dopiero w ostatniej wypowiedzi, a wcześniej też trochę gadaliśmy :)

EDIT: A nie, racja. Nie zwróciłem uwagi. Przepraszam.
  • Odpowiedz