Wpis z mikrobloga

@parys88: ????
linkowanie do "niektórych serwisów" widocznie narusza zasady/regulamin adfly więc kasują przekierowania.
Używaj adresów bezpośrednio a nie przez skracacza albo używaj skracacza, który ma wywalone na to co linkujesz.
  • Odpowiedz
@Albania95: jak wpiszę ręcznie adres pebx.pl to to samo mi wyskakuje, dodam że gdy przełączę się na internet mobilny to pebx normalnie działa. A gdy łączę się z moją siecią domową (lokalny operator światlowodowy) to mam ten problem.
  • Odpowiedz
@uhu8: jw, dodam równiez że to samo sie dzieje na różnych przeglądarkach oraz urządzeniach mobilnych. Nie działa na internecie domowym (lokalny dostawca intenetu) a działa na internecie mobilnym (plus).
  • Odpowiedz
@uhu8: tylko ze ja w ogóle nie korzystam z tych skraczaczy linków, normalnie wpisuje ręcznie adres, wczoraj normalnie wszystko działało, dzisiaj to pierwszy raz wyskoczyło i to jest chyba na 100% problem po stronie operatora.

DNS'y operatora.
  • Odpowiedz
@parys88: albo DNSy operatora, albo masz wirusa przekierowujacego DNS w złe miejsce.
Ale na 95% raczej to pierwsze.
Zmień DNS na 8.8.8.8, zapasowy 8.8.4.4 i śmigaj. (najlepiej na routerze zarówno dla WANu jak i dla LANu, to nie będziesz musiał się chrzanić z konfigurowaniem wszystkich laptopów/telefonów)
  • Odpowiedz
@uhu8: nie pomaga zmiana dns, nie wiem o co biega, no nic jutro będę coś kombinował. Wirusa nie podejrzewam, taka sama sytuacja jest i na urządzeniach stacjonarnych z windowsem i mobilnych z androidem, pomaga albo przelogowanie sie do sieci mobilnej albo skorzystanie z vpn. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz
@parys88: atakuj operatora dlaczego ingerują w to jakie połączenia możesz nawiazywać a jakie nie i zasadniczo - czemu cenzurują ci internet? I czy za każdą blokowaną pulę adresową planują dawaćci upust za - było nie było - usługę gorszą niż dostęp do internetu, bo jest to dostęp do fragmentów internetu.
Przy okazji napiszesz nam tu, co to za fiuty?
  • Odpowiedz
@uhu8: nie jestem specem od sieci, ale wyszło mi takie cos:

Tracing route to 104.28.0.106 over a maximum of 30 hops

1 3 ms 1 ms 3 ms 192.168.1.1 [192.168.1.1]
2 6 ms 5 ms 5 ms
  • Odpowiedz
@parys88: no to operator ruchu na to ip nie blokuje.
Sprawdź jeszcze poleceniem
ipconfig /all
jakie masz aktywne serwery dns; bo może zalegają mu te operatora.
Alternatywnie w pliku c:\windows\system32\drivers\etc w pliku hosts dorzuć linijkę
104.28.0.106 pebx.pl www.pebx.pl
wtedy bedzie ci komp ignorował co tam dns zapodaje.
  • Odpowiedz
tracert 104.28.0.106


@uhu8: jeszcze raz tracking na dns google (bo te wcześniejsze chyba byly operatora)

Tracing route to 104.28.0.106 over a maximum of 30
  • Odpowiedz
fe80::1%4


@parys88: być może serwer dns na ipv6 (to jest lokalny router) nie zapodaje tego co trzeba.

Alternatywnie - operator blokuje połączenie do tych serwerów po http a innych portów nie wycina (dlatego traceroute dochodzi).
Alternatywnie - może pebx.com Cię nie lubi?
  • Odpowiedz
@uhu8: a..... czy przypadkiem jakiś avast czy inny antywirus nie ma aktywnej "ochrony sieci" i jakiś trzęsidup uznał, że to niebezpieczna strona i dlatgo Cię z nią nie łączy? Przetestuj przy wyłączeniu osłon na chwilę.
  • Odpowiedz