Wpis z mikrobloga

#mikrokoks #medycyna #kiciochpyta

Hej.

Dzisiaj musiałem stać w jednym miejscu przez ponad godzinę i strasznie duży ból mi to sprawiło. Gdzieś w okolicach krzyża/lędźwi/kości ogonowej. Ogólnie Ciężko mi ustać w jednym miejscu. Przy chodzeniu nie mam problemu, mogę łazić godzinami, ale stanie sprawia mi ból. Starałem się zmieniać obuwie, ale nic to nie pomagało.

Jest jakieś ćwiczenie które mógłbym wykonywać żeby, nie wiem? Zwiększyć tam siłę mięśni? Czy coś innego czy to problemy postawy? Przyznam że wykonuję pracę zmuszającą mnie do siedzenia około 12/14 godzin dziennie.
  • 13
@Grubas 1) Człowiek nie jest stworzony do stania w miejscu. 2) Ty ciągle siedząc tym bardziej nie jesteś do tego dostosowany. 3) Ćwiczenia zaleca się, jak wiadomo czy problem jest z mięśniami i jakie to mięśnie. 4) Być może organizm potrzebuje się po prostu zaadoptować, jakbyś postal tak kilka razy, to po 5 czy 10tym już nie odczuwałbyś bólu.
@Grubas No faktycznie ruch Ci pomoże. Poszukaj sobie jakichś ćwiczeń w internecie/książkach. Może kilka instrukcji fizjoterapeuty, żebyś na pewno dobrze to robi i powinno być lepiej. Nie zaniedbaj tego, bo potem konsekwencje mogą być przykre i już nie będzie się dało im zapobiec ćwiczeniami.