Wpis z mikrobloga

#magnesowapyta #magnesowa #logo #grafika

Nadciągam z kolejną graficzną ankietą ( ͡º ͜ʖ͡º)

Spotkałam się z różną praktyką przedstawiania logo klientowi i jestem ciekawa jak Wykopki podchodzą do tematu.

Może… przedstawiacie logo klientowi, na etapie szkiców, by klient miał poczucie współtworzenia logo i aby mieć pewność, że końcowy efekt spodoba się osobie, która ma z niego korzystać?

A może… pokazujecie tylko gotowiusieńki, odpicowany projekt, bo przecież to Wy znacie się na grafice, a klient zna się na innej, swojej profesji - więc jeżeli klient miałby wgląd do niegotowego projektu mogłoby to zaszkodzić tylko?

A może…

PS Od teraz wszelkie moje ankiety (głównie dotyczące grafiki) będą się pojawiać pod tagiem #magnesowapyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na którym etapie projektowania pokazujecie klientowi logo po raz pierwszy?

  • Wstępne szkice logo na kartce 18.2% (4)
  • Projekt wektorowy logo, w kolorze 31.8% (7)
  • Projekt wektorowy logo, w kolorze + mockupy itd 40.9% (9)
  • Projekt wektorowy logo, black&white 9.1% (2)

Oddanych głosów: 22

  • 6
@Magnesowa_ logo zaczyna sie od formularza ktory wypełnia klient, pozniej omawiam z nim detale, czasem pokazuje szkice jakies najlepsze. Pozniej przygotowuje znak / logotyp do poprawek w podstawowej dla siebie formie, na bialym tle z duza iloscia powietrza, po poprawkach przygotowuje prezentacje mozliwosci wykorzystania i na roznych podlozach bialy czarny kolor uzupelniajacy. Prezentacja zawiera rowniez zastosowanie znaku do wykorzystania przez klienta na mockupach, tak czy siak najczesciej klienci dokupuja wizki wiec 2
@sorasill: "Pozniej przygotowuje znak / logotyp do poprawek w podstawowej dla siebie formie, na bialym tle z duza iloscia powietrza, po poprawkach przygotowuje prezentacje mozliwosci wykorzystania i na roznych podlozach bialy czarny kolor uzupelniajacy." - przygotowujesz znak/logotyp do poprawek klienta czy do swoich poprawek?
@Magnesowa_ dla klienta, niech marudzi, nanosi zmiany. Nie robie od razu prezentacji takiej do akceptu, nie zmieniam jej jesli po glownej prezentacji jest minimalna zmiana typu tagline nie na srodku, a do prawej. Moja prezentacja ma w zaleznosci od 12 do 24 slajdow z czego 4 pierwsze to okladka i podstawowa sucha prezentacja znaku.

EDIT: pokazywalem Ci kiedys na privku jak pracuje.
@Magnesowa_: zależy od klienta. Stosowałem wszystkie metody na różnych klientów i działały. Nawet zdarzyły się opisy słowne identyfikacji bez szkiców i też podpisaliśmy umowę. A zatem:

Wstępne szkice logo na kartce - jeżeli szkice są #!$%@? jakościowo to lepiej nie pokazywać, bo klient nie wyobrazi sobie końcowego efektu. Jeśli szkice są #!$%@? na milimetrowym albo dot paperze to na pewno zrobią wrażenie na bardziej kumatych klientach

Projekt wektorowy logo, w kolorze