Wpis z mikrobloga

@pasio9: @edwin20: niestety to nie ma żadnego sensu. Brakuje stabilizacji GPS, tak samo FPV bo samo GoPro to za mało, no i zasięgu. To nie dron/zestaw do takiego zastosowania, a z gmbalem i resztą cena też sporo wzrośnie.
Tak jak mówiłem, spark, mi drone lub coś zapewniające taką funkcjonalność
@IRONSKY_UAVTechnology spark wydaje sie lepszy. Wszytsko zalezy od srodkow finasowowych i czego sie oczekuje od jakosci obrazka. Bebopa mozna wyrwac za 1000zl jakas uzywke. Ze sparkami ciezko z uzywka a zestaw bez kontrolera to tylko na chwile. Jakosc bebopa jest dobra tylko przy dobrym swietle. No i stabilizacja cyfrowa to nie to samo co gimbal. Ale. Jako doklejki do filmow z wakacji bebop wystarczy (na poczatek:))
@IRONSKY_UAVTechnology jasne. Dlatego pytanie jaki dron na poczatek tez jest bardzo niedokladne. Akurat jesli chodzi o porownaie do Dji phantom to roznica jest znaczna w rozmiarze. Phantom3 to bardzo fajny dron, stosunkowo nie drogi, swietne parametry video ale rozmiar juz jest malo wakacyjny ( oczywiscie tez to jest pojecie wzgledne). Tak czy inaczej jest sporo coraz lepszego sprzetu w coraz bardziej przystepnej cenie.
@lukasz-sliwka: Fakt, sam się 2 lata temu przejechałem na tym że nie wziąłem swojego Phantoma, bo zabrakło miejsca w walizkach do samolotu... dziecko zabiera duuuuuuuuużo miejsca. Aktualnie trwa boom na miniutaryzację dronów Sparki, Mavic ... to bardzo dobry kierunek w szczególności dla osób latających rekreacyjnie.