Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911: No własnie tego się obawiam, że grzejnik, a ja go potrzebuje do programowania C# + Docker itd... No i żeby nie się grzał bo do gier to ja mam PS4. Masakra jakaś jak człowiek chce coś kupić to im więcej szukam tym mniej wiem :P
@Dusha: Na pewno procek w tym wypadku jest ważniejszy niż karta
@ITgeek: te dwa ktore podales mają dużo gorsze procesory od msi i pamietaj że grzać ci się bedzie glownie podczas gier. W zwyklym użytkowaniu nie odczujesz roznicy. A zawsze bedziesz mial w zapasie srugi radiator. Masz wybor albo gejmingowy wyglad albo gorsze podzespoly. Zlotym srodkem chyba jest dell bo ma dość przyzwoity wygląd jak na lapka z gejmingowymi podzespolami
dzięki, nie wiedziałem. Jednak dla programisty który nie będzie na tym grał to tylko balast, drenaż baterii i kolejna rzecz która lubi się zepsuć


@Dusha:
1. W laptopach, które mają wersje ze zintegrowaną grafiką i z 1050 (np. XPS 15) wersja z 1050 jest zwykle cięższa o jakieś 100 gramów, więc nie jest to odczuwalny balast
2. Jak nie odpalasz gier, to dedykowana grafika się w ogóle nie włącza, więc jak
ptopach, które mają wersje ze zintegrowaną grafiką i z 1050 (np. XPS 15) wersja z 1050 jest zwykle cięższa o jakieś 100 gramów, więc nie jest to wielki balast


Do tego cięższy zasilacz, ale pewnie masz rację, 100 gram to mniej zero.

3. Kolejna rzecz, która lubi się zepsuć - awarie GPU to raczej od wielkiego dzwona

Najbardziej grzejący się element w komputerze, gpu to najczęściej zdychający element laptopów, pewnie zaraz po
tutaj widać, ze w wydajności nie ma jakiejś dramatycznej różnicy, niecałe 30%:


@ITgeek: to jest kosmos za sprzet w podobnej cenie. Nie rob tego bledu. Mam msi gejmingowego z tamtego roku, procek przy normalnej pracy nie przekracza 30-35 stopni. Chodzi na jednym radiatorze chyba ze gram i też zależy w co. Karta może paść tak jak każdy inny element. Od 11 lat jadę na laptopach i jeszcze nigdy nie miałem takiej