Wpis z mikrobloga

Mireczki jak to jest... Warto pchać się w sterownik do ogrzewania podłogowego w każdym pokoju? Czy to zbędny koszt a i tak nie działa? Na razie mam kable pociągnięte do łazienki. Ale są jeszcze 2 pokoje i do nich osobne sterowniki czy 1 na 2 pokoje wystarczy?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 37
  • Odpowiedz
Jestem u siebie na tym samym etapie:) ja robię wszędzie podłogówkę i do tego regulatory:) niby fajna rzecz bo po co grzać wszystkie pomieszczenia skoro się wszędzie nie siedzi. Pytałem 4 hydraulików i wszyscy stwierdzili by tak robić - a jak będzie to życie zweryfikuje :)
  • Odpowiedz
@Marinero1: no ale podłogówka ma bezwładność przecież, to nie będzie tak że wejdziesz do pokoju poklikasz i za 10 minut masz ciepło. Gdyby mieć jakieś pokoje rzadko używane to może ma to sens.
  • Odpowiedz
@Marinero1: @ElCidX: Tak właśnie na forum Muratora mówią, że raczej nie warto

"Być może tak jest w hotelu,gdzie się różnicuje temperatury w pomieszczeniach raz na parę dni ale nie w użytkowanym na co dzień domu jednorodzinnym. Tam wystarczy jednorazowa regulacja przy pierwszym sezonie zimowym na rotametrach i tylko tyle."
  • Odpowiedz
@murarz13: prędzej bym chciał mieć jakiś taki programator aby na czas kiedy jest się w pracy grzał te kilka stopni mniej a przed powrotem z pracy rozkręcał ogrzewanie, moim zdaniem to by miało większy sens.
  • Odpowiedz
@murarz13 Zależy jaki prowadzisz tryb życia. U mnie się osobne sterowniki w miarę sprawdzają. Pracuję z domu więc od pon do pt w jednym pokoju zwiększam temperaturę na 8h. W salonie tylko rano, popołudniu i wieczorem, a następnie cały weekend. W łazience też o określonych porach. Oczywiście są to skoki ok 0,8-1 stopień, bo w dobrze izolowanym domu powietrze się szybko nie wychładza. Jednak ja sterowniki kupiłem za namową instalatora i jeśli
  • Odpowiedz
@murarz13: inwestycja która nigdy się nie zwróci. Sens był by wtedy gdy ściany działowe i drzwi były dobrze zaizolowane.
Najekonomiczniejsze grzanie to ciągłe grzanie.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Przy temperaturze 21,2 stopnia przyjemnie robi się kupę. Kąpiel bierze się raczej w stałych porach i wtedy już są 22 stopnie. Zresztą przy 21,2 też nie jest źle. Przy nowoczesnych instalacjach nikt nie obniża temperatury o 4-5 stopni.
  • Odpowiedz
@murarz13: Sterownik nie musi być przy piecu przecież. Nie jestem specjalistą ale u mnie polecali instalację z buforem ciepła. Czyli piec grzeje ile się da aż cały bufor ciepła jest pełny wody o zadanej temperaturze. Nawet ze starym piecem możesz to sprząc z tym, że sam kontrolujesz czy grzać czy nie jak do pieca nie da się automatyki dodać. Odpowiednio duży bufor ciepła i będzie ok chyba. Wtedy już możesz mieć
  • Odpowiedz
@Gryllen: No ja się zastanawiam czy warto mieć czujnik w każdym pokoju? Na pewno 1 w łazience będzie a czy na pozostałem pokoje osobne to nie wiem. Może w 1 pokoju wystarczy i od tego pokoju sterowanie pójdzie do tej skrzynki gdzie rurki są podłączone.

@ElCidX: To chyba czujnik pogodowy jest i on jest montowany na zewnątrz.
  • Odpowiedz