Wpis z mikrobloga

Od wielu lat używam #raspberrypi do monitorowania temperatury i podglądam przez kamerę co dzieje się na działce.
W 2013 roku opisałem stację monitorującą na bazie Raspberry Pi.
Z biegiem lat udoskonalałem skrypt w #python i w końcu pomyślałem żeby zrobić #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może komuś się przyda...
Jak już wspomniałem serwer napisany jest w #python po uruchomieniu podgląd kamery i temperatury jest z poziomu przeglądarki internetowej. Działa to oczywiście nie tylko na malince, może też działać na serwerach czy komputerze stacjonarnym z #debian. Problem może być jedynie z podpięciem DS18B20 do odczytu temperatury ale łatwo będzie zmodyfikować ten skrypt...
Aplikacja nazywa się VideoWind, pod tym linkiem znajdziecie krótki opis (będę aktualizował jeśli będą zmiany) oraz linki do pobrania z repozytorium.
Jest też "instalka" która ułatwi uruchomienie serwera na malince...

Nawiasem, jest też zaprojektowana mały moduł rozszerzeń który współpracuje z tym programem. Można do niego podłączyć silniczki obracające kamerę. Moduł ma sporo innych możliwości ale przyznam, że na chwilę obecną go nie używam więc i aplikacja nie wykorzystuje jego potencjału.


defoxe - Od wielu lat używam #raspberrypi do monitorowania temperatury i podglądam pr...

źródło: comment_ljwhxfRJJB0gggnIKskMgibOObHpsEcR.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@defoxe: No i elegancko plus leci. Moze to być całkiem fajna baza do rozwoju mojego projektu. Tzn. Router z openwrt do tego podpięta karta przekaźnikowa i czujniki temp. Postawiony lamp. Sterowanie przez www a obecnie mysle nad aplikacja na androida.
  • Odpowiedz
Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że Arduino użyłeś w e-papierosie? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jakiego to ty (specjalnie z małej litery) masz e-papierosa. Może byś lepiej wykorzystał Arduino?"
#pasta
  • Odpowiedz
Router z openwrt do tego podpięta karta przekaźnikowa i czujniki temp. Postawiony lamp.


@Triak: Wydaje mi się, że na openwrt też powinien ruszyć ten pomysł.
Do pobrania obrazu z kamery służy fswebcam i z tego co wiem jest na openwrt.
Hmm ale naprawdę chcesz się bawić w stare routery?
Na Aliexpress są przecież komputery jednopłytkowe w niezłych cenach.

podpięta karta przekaźnikowa i czujniki temp.


@Triak: Możesz zerknąć na projekt tego
  • Odpowiedz
@defoxe: ale ja to juz mam postawione ;) dokanczam ten projekt czyli apka do sterowania i chce sie właśnie na cos innego przesiąść, raz ze tp link ma porty setki a to za mało na obecna chwile, a po drugie potrzebuje cos z bardziej zaawansowanym routingiem. Celuje w mikrotika. Mógłbyś podać jakiś link do tego z aliexpress- nie wiem o czym dokładnie mówisz - atom arm czy cos innego?
  • Odpowiedz
Mógłbyś podać jakiś link do tego z aliexpress- nie wiem o czym dokładnie mówisz - atom arm czy cos innego?


@Triak: O jakim mikrotiku myślałeś? Ja bym routing zostawił routerowi natomiast LAMP i inne bajery stawiałbym na czymś innym. Raz, że bałbym się słabej wydajności. Po drugie pewnie bardzo bym mieszał i ciągle coś udoskonalał a routing ważna rzecz i jak coś by padło, to trochę by lipa była.
Czego użyć?
  • Odpowiedz
@defoxe: tak tak routing oddzielnie i lamp oddzielnie chce zrobic, bo teraz mam to razem właśnie. Co do mikrotika - mysle ze RB951-G-2HnD spokojnie wystarczy. W piwnicy mam switche l2 ciscowe wiec jak cos to sie dołoży :) Ha! Mam wlasnie w planach dołożyć do arduino can bus shield i zrobic sobie zegary pod komputer do ets2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to arduino wiadomo. Nieee No
  • Odpowiedz
Nieee No to bez sensu wydaje mi sie kupować to co zaproponowałeś. Siądzie jedno to siada wszystko. Lepiej oddzielnie,


@Triak: Też tak myślę ale sprzęcik jest ciekawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na pewno lepiej i stabilniej będzie na raspberry


@Triak: Z tym, że dysków w sensowny sposób nie podłączysz, a miło jest mieć dysk sieciowy...
Raspberry jest o tyle dobre, ma duże wsparcie itd.

Myślałem
  • Odpowiedz
@defoxe: dysk sieciowy to oddzielna bajka. Szedłbym w jakiś freenas albo dobry gotowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to teraz czas znaleźć na to i można kombinować. Ale prędzej czy pózniej wezmę sie za domoticza na malinie. Ciekaw jestem jeszcze obsługi karty przekaźnikowej pod usb, No ale to wyjdzie w praniu.
  • Odpowiedz