Wpis z mikrobloga

Najbardziej tragiczne w całej aferze z #polishdeathcamps jest to, że przez takie nierozważne działania jak ustawa o IPN, która powinna być mocno od samego początku konsultowana z Izraelem, jak WSZYSTKO co jest w jakikolwiek sposób związane z holocaustem, próbujemy brnąć w to dalej. Ja nie wiem, może PiS naprawdę chce w tej sprawie dobrze, ale #!$%@? nie tędy droga. Przez to zaprzaństwo Polska staje się persona non grata areny międzynarodowej już niemal na poziomie putinowskiej Rosji. Z tą różnicą, że Rosja ma jeszcze jakieś tam poparcie, Polska nie ma żadnego, nie w tej sprawie. PiS kompletnie nie umie w dyplomację, co już pokazywało wielokrotnie, ale teraz to już totalnie #!$%@? sprawę w każdy możliwy sposób. Nie da się iść w zaparte, będąc na z góry przegranej pozycji.
Gratuluję, jeśli mieliśmy się stać za kadencji PiSu "drugim czymś tam", to właśnie stajemy się powoli drugą Rosją.
Nie poprawiacie wypoki wcale sytuacji #!$%@?ąc na główną stos antyizraelskiego contentu. Stajecie się trollami takimi jak ci ludzie twittujący obrazek Polaka zabijającego Żyda.
#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu
  • 7
@Gwyn66: Czemu miałaby być konsultowana z Izraelem? Co jest w niej kontrowersyjnego? Nic. A nie, przepraszam, ktoś próbuje złamać monopol Izraela na wypowiadanie się w sprawie Holocaustu. Żaden z argumentów którymi posługuje się strona izraelska nie ma pokrycia w rzeczywistości. Każdy żyd, który zginął podczas 2 Wojny Światowej, w obozach znajdujących się na terenach Generalnej Guberni i Kraju Warty, zginął z powodu niemieckiej polityki. Każdy żyd, który został ocalony na tych
@Gwyn66: Czemu miałaby być konsultowana z Izraelem? Co jest w niej kontrowersyjnego? Nic.

No może poza tym fragmentem, który mowi o karaniu za mówienie o polskich obozach. Które istniały i jest na ten temat dużo literatury.

Żaden z argumentów którymi posługuje się strona izraelska nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Xd jak wyżej - jest TONA papierów na ten temat, a także naocznych świadectw.

Każdy żyd, który zginął podczas 2 Wojny Światowej,
@Gwyn66: To jakoś dziwne jest to że w wszystkich artykułach gdzie niby przypadkiem pojawiało się określenie polskie obozy mowa była zawsze o tych prowadzonych przez Niemców a nie komunistów po wojnie i śmieszy mnie taka gimnastyka w odwracaniu kota ogonem.
@Masson akurat w artykułach prasowych często jest to kwestia niedoinformowania dziennikarzy, tutaj krytyka jest uzasadniona, bo nazwanie Auschwitz czy Treblinki polskimi obozami to jest skandal i błąd ze strony dzienników i interwencje są tutaj uzasadnione. Ten temat nie jest o tym. Izraelczykom chodzi tutaj o to, o czym napomknąłem we wcześniejszym poście. Ja rozumiem, że PiSowi chodzi też (czy nawet głównie) o takie przypadki, ale to tym bardziej widać siłę niezrozumienia przez