Wpis z mikrobloga

W sumie nie bardzo się na tym znam, dlatego poproszę was o radę.
Kończy mi się ubezpieczenie samochodu i jeszcze nie zdecydowałam co z nim dalej zrobić.
Czy istnieje możliwość opłacenia #oc tylko na kilka miesięcy, na przykład do czerwca, czy jeśli ubezpieczam to muszę już na cały rok?
#ubezpieczenia #pytaniedoeksperta
  • 10
@Bachal
@kola1703 Ok, dziękuję. Jeśli nie da się na krócej to chociaż te pół roku wezmę, bo w okolicach czerwca planuję go sprzedać, a ubezpieczenie do końca lutego. Popytam, poszukam. Fajnie, że istnieje taka możliwość
@Amestris: niestety większość z nas musi kupić OC na cały rok. Wyjątkiem są osoby, które:
- mają pojazdy wolnobieżne i historyczne
- sprowadziły auto z zagranicy,
- prowadzą komisy samochodowe
- mają samochód zarejestrowany czasowo.

Pewnym wyjściem z sytuacji może być wzięcie OC na raty. Gdybyś potrzebował pomocy - wbijaj na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bachal Jestem młodym kierowcą. Osobiście nie mam jeszcze zniżek. Ale jako właściciel mojego samochodu w dowód wpisany jest mój wujek. Ubezpieczenie zatem nie jest zbyt niskie. Chyba że się z dowodu wypiszę..

@rankomat cóż. Ja do tych osób chyba nie należę :/
@Amestris: Siemanko ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego co opisałaś, to będziesz mogła zawrzeć tylko na rok czasu, ale możesz na raty podzielić i kolejną ratę jak sprzedasz płaci nowy właściciel.

Jak chcesz u nas wyliczyć to podbij na priv :)