Wpis z mikrobloga

#nangaparbat nie do końca zgadzam się z waszymi komentarzami... pomijając kwestie przygotowania tej wyprawy, o której pewnie za chwilę zacznie się dyskusja wykopowych ekspertow.
Cecha, która pcha tych ludzi w góry jest cechą, ktora pozwoliła nam ludzkości zajść tak daleko. Bez tego nie odkrylibysmy Ameryki, nie polecielibysmy na księżyc, nie okiełznalibysmy pewnie ognia i siedzielibysmy w domkach z gówna w Afryce i żarli liście bo pewnie nie bylibyśmy w stanie nic upolowac.
To coś pcha nas ludzkość do przodu.. dzięki temu pewnie kiedyś polecamy na Marsa i pewnie jeszcze gdzieś dalej. Chociaż rozumiem że nie każdy to coś posiada, bo wtedy nie byłoby komu pisać z piwnicy na wykopie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
@sheepman: racja. leniwi i wygodni ludzie nie pchaja swiata do rozwoju. tylko jedza pija kupkaja spia i stanowia nic nieznaczacy trybik w jakiejs przykladowo korpo maszynie. Chodzi im tylko o to zeby cos robic zeby sie nie narobic. Takim bezpiecznym domatorom najlatwiej sie ocenia i krytykuje "szalencow"...anonimowo, z cieplego milusiego pokoju...
@orzeszkowakrolowa po czesci masz racje ale na niektórych ludzi lenistwo może działać inaczej...
Ja lubię mówić lenistwo matką wynalazków. Bo wiele wynalazków powstało właśnie dzięki temu, że komuś nie chciało się czegoś robić. Dajmy jako przykład młyn wodny czy napędzany wiatrem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chociaż niestety teraz jest dużo więcej tego negatywnego lenistwa pod postacią nie chce mi się więc dajcie.
@sheepman: mi chodzi o lenistwo rozwojowe bardziej. tego himalaistom zarzucic nie mozna bo z kazda wyprawa narazaja swoje zycie czyli maja do zaplacenia najwyzsza cene. co z tego ze wchodza tylko na gore. dla nich to tygodnie wyrzeczen i poswiecen cale zycie i ich caly swiat w tym momencie. wazne ze podejmuja jakies duze wyzwanie. wiekszosc ludzi nie ma w sobie tego pedu zdobywania wielkich dla siebie osoagniec. robia wygodnie i