Wpis z mikrobloga

To miłe, kiedy ktoś próbuje zachować ducha dawnych #dungeoncrawler a jednocześnie używa współczesnych środków, żeby upiększyć i uprzyjemnić rozrywkę.

W #vaporum jest ficzer, którego nigdy wcześniej nie widziałem w tej formie. Generalnie gra toczy się w czasie rzeczywistym, ale można wcisnąć Caps Lock i przejść w tryb, w którym czas płynie tylko, kiedy wykonujesz jakąś akcję. Czyli stojąc w bezruchu nie otrzymujesz ciosów, otoczenie jest niejako zamrożone. Aby czas zaczął płynąć musisz albo coś zacząć robić, albo pozwolić na upływ czasu naciskając Shift (kiedy np. nie zamierzasz się ruszyć, ale czekasz, aż podejdzie bliżej przeciwnik). Dla mnie to genialny kompromis między real-time a taktyką a zarazem niezły ukłon w kierunku takich sierot, jak ja, które po prostu nie są dobre w zręcznościowych elementach gier.

No i ta gra naprawdę ma wspaniały klimat #steampunk.

#crpg #rpg
kurp - To miłe, kiedy ktoś próbuje zachować ducha dawnych #dungeoncrawler a jednocześ...

źródło: comment_Z4z7OgCcJJK5KiQEyoogyv00hbKIwUI0.jpg

Pobierz
  • 6
@kurp: brak obsługi drużyny eliminuje, jak na mój gust, zbyt dużo taktycznej głębi. Ja lubię możliwie skomplikowane dungeon crawlery (taki na przykład Legend of Grimrock jest dla mnie na granicy bycia zbyt prostym) i brakowałoby mi tego.
@Althorion: Tu brak drużyny jest nieco kompensowany bardziej złożonym rozwojem bohatera (grasz w zbroi-kombinezonie, który posiada pewne dodatkowe funkcje, pozwala na rozbudowę itp.) ale, faktycznie, nadal nie jest to jakiś niesamowity poziom złożoności.
Niemniej duch Grimrock unosi się nad tą grą i jak dla mnie to wielki plus. A jako dla matoła prostota i łatwizna są moimi sojusznikami ¯_(ツ)_/¯