Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z blachą na "rąbek stojący"? Chce pokryć dach właśnie taką blachą ale ludzie odradzają, ze względu na możliwe hałasowanie i wypaczanie się blachy pod wpływem różnic temperatur. Blachodachówka jest przykręcana na wkręty więc blacha tak nie "pracuje". Jak się sprawa ma z rąbkiem? Ktoś coś? Załączam zdjęcie poglądowe - wygląda jak po gradobiciu.
KLIK
#budownictwo
  • 9
  • Odpowiedz
@KasparowGaming: Nie spotkałem się z takim wypaczaniem blachy a tym bardziej halasowaniem... W tym roku położyliśmy takich dachów kilka i kilkanaście w przeciągu kilku lat. Cenowo blacha droższa ale ladniejsza i trwalsza zdecydowanie. Wieźba musi byś zrobiona dobrze czyli prosto laty gęsto co 28 cm kręcimy co druga. Masz prosty dach bez górek nie ma przestrzeni nie robi się beben. Dobrze przymocowane ten sam efekt. Blachodachówka za dużo przegięcie znacznie
yogmean - @KasparowGaming: Nie spotkałem się z takim wypaczaniem blachy a tym bardzie...

źródło: comment_2fVZrgtqcUlq00PK0QCrxvDmdOanqCow.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KasparowGaming: blacha jest w porządku i układa się ją bardzo łatwo, dodatkowo nie widać wkrętów na połaci, bo są ukryte pod tymi rąbkami. Jeśli komuś blacha faluje, to tylko i wyłącznie z powodu uszkodzenia na etapie układania, lub braku wentylacji dachu. Kwestia jest w tym wypadku bardzo trudna do rozwiązania, trzeba sporo kombinować z obróbką kalenicy, ale jeśli ekipa ma pojęcie co robi, a nie leci tylko "na metry", to
  • Odpowiedz
@KasparowGaming: Odpuść sobie. To gówno nad gówna dobre do bud gospodarczych. Szmelc jak każda blacha zresztą, poza tą specjalną odwęgloną i rąbkowaną na budowie, ewentualnie aluminiową lub tytan cynk
Te balchy to szrot. Większość producentów kupuje ja w pakietach gdzie popadnie, gdzie taniej. Dlatego jak domawiasz arkusz po kilku miesiącach, to ta sama powłoką ma już inny odcień.
Nie zwracaj uwagi na okres gwarancji bo to lipa do kwadratu. Zapisy
  • Odpowiedz
@KasparowGaming ja mogę powiedzieć to tak 35zl z M2 za blachę 25 trapez 35 reszta rodzai ,podbitki 30-25 z mb ,rynna w cenie chyba że tylko rynna 25z mb ,okna dachowe 350 montaż sztuka , jak są jakieś jaskółki to za zrobienie dodatkowo 1000 sztuka.
  • Odpowiedz