Wpis z mikrobloga

Pilna pomoc potrzebna!
Mam w domu nowy piec Viessmana. Po włączeniu pieca ciśnienie nie rośnie ponad 0.
Serwisant Viessmana twierdzi, że jeśli woda z pieca się nie wylewa to nie jest jego zakres działania. Z kolei hydraulicy, którzy podłączali mówią, że też jest wszystko w porządku.
Grzejnik w łazience grzeje tylko na 3 dolnych żeberkach...
Co się dzieje?

#budujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #dom #remontuzwykopem #budownictwo #pytaniedoeksperta
  • 29
  • Odpowiedz
@farmaceut: nie piec na kocioł.
Nie rośnie bo:
- kocioł ma czujnik ciśnienia - minimalne to 0,6 żeby się uruchomił;
- nie ma ciśnienia - trzeba dopuścić wody do instalacji;
- jak nie ma ciśnienia a było - masz gdzieś na instalacji wyciek lub padło naczynie przeponowe w kotle.
  • Odpowiedz
@farmaceut: ciśnienie powinno być około 1bar. Czy masz instalację zalaną i odpowietrzoną? Pobierz sobie z neta instrukcję do kotła i postępuj zgodnie z nią.
  • Odpowiedz
@farmaceut: Myślę jak @wiewiorpl Jakiś problem w układzie.
Od siebie dodam, że też mam to kotłowe cudo i w niecałe 6 lat poszedł najpierw barometr, na gwarancji, potem czujnik temperatury cwu 250 zł i hit przedwiośniu 2017, móżdżek, czyli płyta główna za 1700... Co roku oczywiście przeglądy po 300zl.
Jako 'doswiadczony' użytkownik wiem jedno serwisant serwisantowi kompletnie nierówny. Najlepiej szukać nie ogólnego Mietka fleczera, tylko gościa, który siedzi tylko w #
  • Odpowiedz
  • 0
@WiewiurPL: Wycieku nie ma - użytkowałem go przez pare tygodni i było powyżej 1 bara. Wyjeżdżając na 3 dni wylaczylem. Po powrocie piec załączyłem, a ciśnienie na 0, nawet po odczekaniu 30-45min. Palnik chodzi.

@robertx: grzejniki odpowietrzalem, bo grzeją... zbyt mało wody? Jak to miałbym regulować? W skrzynce wszystko odkręcone. Rzeczywiscie - ciepła woda prędzej strzela niż leci, a oprócz tego po chwili znowu jest letnia mimo 40℃ ustawionych w
  • Odpowiedz
@farmaceut: ta woda która tworzy ciśnienie w układzie nie wyjechała na ferie tylko gdzieś uciekła i już nie wróci. Ona nie paruje w takim tempie, szczególnie w układzie zamkniętym. Tak samo jak nie rośnie jej ciśnienie nie wiadomo jak.
  • Odpowiedz
@farmaceut: Powinieneś mieć gdzieś zawór do dopuszczenia wody do instalacji, i przelew - którym zacznie ona iść w momencie kiedy w grzejnikach będzie już full wody. Od tego bym zaczął
  • Odpowiedz
@farmaceut: w instrukcji masz sprawdzić jak przeprowadzić napełnianie instalacji i odpowietrzanie i zrobić to. Napełnij do 1 bara chyba, że intrukcja stanowi inaczej i wtedy ruszy.
  • Odpowiedz
@robertx: Okej, poszukam czegoś takiego jutro...
@ZaQ_1: Wg hydraulików instalacja była napełniona i odpowietrzona... Popatrzę za tą instrukcją jak mówiłeś

Analizując punkt po punkcie:
- ciśnienie jest równo 0 bar
- kocioł chodzi i palnik działa
- grzejniki są ciepłe
- grzejnik w łazience jest ciepły na 3 pierwszych żeberkach
- odpowietrzałem dzisiaj wszystkie grzejniki (nie ma powietrza, leci woda)
- ciepła woda z kranu nie jest ciepła (jak na
  • Odpowiedz
@farmaceut: jak będzie jej mało to będzie tak jak napisał kolega przede mną ...
No właśnie sam napisałeś że była napełniona czyli było w niej X wody która tworzyła ciśnienie. Teraz ciśnienia nie ma więc wody musi być mniej. To gdzie jest? Pewnie wyszła pytanie tylko którędy.

  • Odpowiedz
@WiewiurPL: Problem wody jest jeszcze taki, że MPWiK nakazało zamontować liczniki w studzience zamiast w skrzynce, w domu. Z tego powodu nie mam dostępu, aby na bieżąco patrzeć jakie jest zużycie.
Przy czym jakby ta ciepła woda uciekała w posadzce to widać by było na suficie/ścianie.


Co do instalcji to jest ona zamontowana w nowych budnkach, dopiero wybudowanych (stan deweloperski). Pracował tak od 2 miesięcy bez problemu.
  • Odpowiedz
@farmaceut: woda do układu c.o. najczęściej jest dopuszczana ręcznie więc tutaj wodomierz nic Ci nie da.
Jeśli układ pracował 2m-c i trzymał ciśnienie to teraz gdzieś ono uszło. Albo instalacja jest szczelna a naczynie przeponowe w kotle padło (woda zajęła część powietrza), albo ciśnienie jest ok a padł np. manometr co wyjaśnia dlaczego kocioł działa mimo iż nie ma wystarczającego ciśnienia. Większość kotłów gazowych wymaga 0,5/0,6 b aby się uruchomić -
  • Odpowiedz
@WiewiurPL:
Na samym początku (te 2 miesiące temu) był ten sam problem, ale odpowietrzyłem grzejniki i poskutkowało. Tylko opcja, że manometr padł wydaje się mało pasująca - skoro grzejnik w łazience zimny mimo wypełnienia wodą...
Kocioł pracuje, co jakiś czas wydaje dźwięk włączania palnika i wyświetla jego siłę (te kreseczki odpowiadające za % użytej jego mocy)
  • Odpowiedz
@farmaceut: jak manometr pokazuje 0 bar to znaczy że masz pustą lub mocno zapowietrzoną instalację, czyli wracamy do tego, że trzeba ją napełnić i odpowietrzyć.
  • Odpowiedz