Wpis z mikrobloga

@Qardius: imo to już styka taka waga najwyżej zmień tłuszcz w mieśnię jak chcesz dobrze wyglądać. Mam podobny wzrost i wagę zaraz cyknę fotę i chyba ni jestem gruby?
  • Odpowiedz
@Heti: ładnie wyglądać mam w planach na przyszły rok. Od maja 100% sezon rowerowy się zaczyna i siłownia odpada. Masa od października wtedy. Dodatkowo w wakacje powoli zjadę jeszcze bardziej z wagą( 400-500km przejechanych za jednym razem na rowerze celuje)
  • Odpowiedz
@Qardius: Zredukowałeś 16 kg w 7 miesięcy, zatem byłeś na średnim deficycie dziennym około 600 kcal. Wg wzoru Harrisa-Benedicta utrata 1 kg masy ciała to -13,75 kcal do BMR, wg Mifflin-St. Jeora 10 kcal. Nie biorą one jednak pod uwagę tego, że mięśnie spalają dużo więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa. Optymistycznie rzecz biorąc 1/4 z tego, co zgubiłeś to LBM, zatem straciłeś koło 4 kilo LBM. Wg wzoru Katch-McArdle każdy kilogram
  • Odpowiedz
@Qardius: Jak jesteś długo na redukcji i np. siada ci psycha to zrób sobie 'diet brake'. Przelicz swoje zapotrzebowanie i wskocz na 1-2 tyg. w okolice 'zera' w bilansie. Niech organizm odpocznie, hormony powinny się unormować. Jak dobrze policzysz to i fatu nie przybędzie dlatego pilnuj wagę! Po tym czasie zacznij znowu redu z nowymi makrosami.

Sorry na źródło, ale chodzi o merytoryke i nie chce mi się szukać ( ͡
  • Odpowiedz