Wpis z mikrobloga

#lg #nexus5x #serwisgsm #telefony #xkom

Cześć!

Mój wciąż na gwarancji LG Nexus 5x kupiony w X-KOM dostał sławnego bootloopa, serwis odesłał telefon nienaprawiony z wyceną naprawy obicia (500 zł), którego nie chcę naprawiać. Facet z infolinii mówi, że najpierw muszą naprawić to pęknięcie, żeby przejść dalszą diagnostykę i naprawę.. trochę mi ciśnienie skoczyło. Powiedzcie proszę jak to jest z tą naprawą.. Czy robią ze mnie debila, czy naprawdę to obicie uniemożliwia im naprawę. Zdjęcie dołączone, ekran dotykowy jest sprawny, obicie mam od dawna.

Dzięki!
K
Kokos - #lg #nexus5x #serwisgsm #telefony #xkom

Cześć!

Mój wciąż na gwarancji LG Ne...

źródło: comment_vQvscldvkGfLNDTgHknoqtLTp6ZDAoKU.jpg

Pobierz
  • 20
@Kokos: lg się nie przyznaje jedynie naprawiają uszkodzone telefony (wszystkie pierwsze serie mają bootloopa, to tylko kwestia czasu) Lg źle zaprojektowalo chłodzenie silnych rdzeni. Zawsze one padają. Serwis niestety nie ci tego nie wymienić bo przy otwieraniu tel ekran się całkowicie złamie. Masz dwie możliwości. Wymiana ekranu i naprawa tel albo wgranie odpowiedniego softu który na zawsze wyłączy szybkie rdzenie. Niestety telefon zwolni po tym.
@nofink zastanawiałem się czy można powołać się nie na gwarancję, a wadę ukrytą i na tej podstawie żądać wymiany. Spróbuję też go schłodzić i może choć raz uda mi się zbootowac i zrobić unlock urządzenia w celu wgrania oprogramowania.

Oczywiście dziękuję.
@Kokos: Powołanie się na wadę ukrytą (czyli rękojmię) nic nie da, bo w urządzeniu i tak jest uszkodzenie mechaniczne nieobjęte gwarancją. Serwis ma obowiązek doprowadzić urządzenie do całkowitej sprawności, w związku z tym, cokolwiek byś nie zrobił, jeśli chcesz naprawy w autoryzowanym serwisie to musisz najpierw dokonać u nich (i tylko u nich) odpłatnej wymiany wyświetlacza.
@Kokos @nofink nie polecają tego, ale jak chcesz go odpalić i spróbować soft wgrać to pakujesz w szczelny worek i na 30 min zamrażarka. U mnie to nie pomogło bo jak tylko zrobił się ciepły to momentalnie się zawieszał i przerywał na instalację softu na obrazie "system"

@CrazyBaran ale telefon raczej rozkładają od strony pleców, bo wymianie podlega cała płyta głowna (USB ciężej wchodzi w po powrocie telefonu z naprawy). Być może
@Kokos Dałeś dupy, że załatwiłeś sprawę przez x-kom. Pierwszy i ostatni raz próbowałem coś z nimi ugrać jak padł mi adapter ładowarki. Sklep chciał, abym odesłał do serwisu cały zestaw (telefon, papiery itp). Zadzwoniłem do LG - poprosili jedynie o adres dp wysyłki nowej ładowarki. Nie inaczej było z bootloopem. Najpierw wykonałem na własną rękę instrukcje z xda (podmiana bootloadera) uprzednio aktualizując system z oficjalnej strony Googla. Z uwagi na brak skutków
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Meindl: sam dałeś dupy z czytaniem ze zrozumieniem, bo kontaktowałem się bezpośrednio z serwisem LG, a poza tym problemem dla mnie i serwisu na tym etapie jest obicie telefonu a nie wymiana płyty głównej.