Wpis z mikrobloga

Mircy, zamówiłem usługę dostawy Internetu, facet miał dac umowę podczas instalacji, ale zapomniał, miał doslac na drugi dzień, nie doslal. Wysłałem 2 maile z przypomnieniem, mijają 2 tyg. A ja wciąż nie dostałem umowy... Co natomiast dostałem to faktura do zaplacenia, która na ten moment już jest po terminie. Czy mam obowiązek ja uregulować nie mając jeszcze umowy od ISP?

#internet #iso #kiciochpyta #pomocy #prawo
  • 12
@Letoo: A umowa miała być na czas określony czy nieokreślony? Jak wszystko działa to bym się nie przejmował i płacił mu normalnie. Zawsze potem możesz łatwiej zrezygnować jakby coś było z internetem nie tak.
@kthxb na okreslony, na rok. Chyba masz rację, nic nie tracę, a jak mnie kiedyś #!$%@? to po prostu zrezygnuje z dnia na dzień, co ma na własne życzenie.
@Letoo: Wiesz, zawsze też jest umowa ustna, ale ciężko byłoby mu udowodnić, że się na konkretny okres wypowiedzenia umawialiście, a nie na przykład tylko tydzień, bo przecież tak mówił, prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zresztą chyba większość by wolała internet bez podpisywania zobowiązań. Nie działa dobrze, to idziesz do innego.
@Letoo a jak dostaniesz faktury za usługi których nie miałeś w umowie lub skończy się okres "promocyjny" to co zrobisz, przestaniesz nagle płacić?
Skoro nie masz umowy to nawet nie wiesz za jaką umowę cię obciążają