Wpis z mikrobloga

Trochę zarosło, ale do przodu. Muszę sobie w końcu kupić normalne testy na NPK bo to co mam przydaje mi się tylko do zmierzenia twardości i poziomu azotanów. Krewetki się mnożną, niestety wystąpiły komplikacje. Wszystkie są blue velvetami, a wyszły mi prócz blue jakieś dziwadła, ale są piękne :) Mam problem tylko z jedną rośliną bo gubi dość sporo liści. Wszystko się wyjaśni niedługo ( ͡° ͜ʖ ͡°) #akwarystyka #akwarium
Pobierz Tichyplusn - Trochę zarosło, ale do przodu. Muszę sobie w końcu kupić normalne testy ...
źródło: comment_mm5sRNgS3xIGve70I0t4U7hDzfqGZx1z.jpg
  • 10
@Tichyplusn: Co do krewetek to się nie martw, dość normalne- jak chcesz utrzymywać kolor to musiałbyś dokonywać selekcji. Nawet w dość czystych liniach nie wszystkie krewetki będą takie jak rodzice.
A akwarium śliczne, tylko ja bym trochę przód przycięła :)
@Tichyplusn: Pi razy oko - jaki jest koszt założenia od zera do takiego stanu? Dwa lata temu likwidowałem swoje akwarium tylko to tak mocno amatorsko, bez specjalnych podłoży czy aparatury "dedykowanej" pod roślinki.No i efekt był lekko mówiąc odbiegający od Twojego :)
@Cichy_83 Niestety jest to moje pierwsze akwarium więc mimo wielu lektur internetowych i papierowych popełniłem wiele błędów i teraz zrobiłbym to inaczej. Mój zbiornik kosztował około 1200 - 1400 zł licząc bardzo na oko, ale należy powiedzieć, że jest on prowadzony bliżej technik HT (Co2, nawożenie, mocne oświetlenie, aktywne podłoże). Założenie zbiornika, które cieszy oko, powinno wyjść znacznie taniej :P Następne będzie tańsze (poniekąd dlatego, że pierwszy zbiornik jest najdroższy, a druga
Pobierz Tichyplusn - @Cichy83 Niestety jest to moje pierwsze akwarium więc mimo wielu lektur ...
źródło: comment_UF8pEEnge9z3b7EiqoF2RS8tYRKyIDrZ.jpg
@Tichyplusn: aa,no i mamy przyczynę. Nie mieszamy krewetek z gatunku neocaridiny- tu masz blue velvet i sakury czy tam red cherry- krzyzujac ze soba rozne odmiany barwne wychodzą mieszańce, takie bure, szare. Powinienes oddzielić je kolorystycznie :)