Wpis z mikrobloga

@Robert_K: Mógłby być LM7805 i wtedy wykorzystać rezystor 10 Ohmów, choć lepiej byłoby wykorzystać stabilizator na 3,3 V albo LM317t, który można wyregulować. Jakbyś miał multimetr to w ogóle byłoby super, bo mógłbyś zmierzyć prąd i wtedy wykorzystać LM317t jako źródło prądowe, a nie napięciowe.
@KokiX: Multimetr mam tylko nie wiem czy to ogarnę. A jeśli bym chciał uzyskać stałe 5v to nie wystarczy zrobić taki sam układ jak wrzucałem wyżej tylko zamiast tego 1117 włożyć ten 7805?
@Robert_K: Podłączając diody pod 5 V spalisz je. Jeśli zastosujesz rezystor to odłoży się na nim napięcie, a po drugiej stronie będzie coś około ~3 V, co jest akceptowalne dla diod.

Zakres miliamperomierza masz do 20 A lub do 200 mA. To trochę utrudnia pomiar, bo spodziewamy się prądu w okolicach do 200 mA. Po przekroczeniu tego prądu spali się bezpiecznik w środku multimetru (nic groźnego, tam siedzi zwykły szklany bezpiecznik).
@Robert_K: ja Ci proponuję zmierzyć prąd jaki płynie przez te diody w standardowym układzie - przy bateriach, najlepiej świeżych. Wtedy możemy rozmawiać. A 5 V dla diod to z pewnością za dużo i to nie pójdzie. Chyba, że z rezystorem na początku, ale tak jak mówiłem wcześniej, lepiej zastosować stabilizator na 3,3 V lub regulowany 317t.