Wpis z mikrobloga

Dobra zmiana ma sukces i to jaki!
W 2017 urodziło się 403tys nowych polaków
W 2016 urodziło się 382tys nowych polaków
W 2015 urodziło się 369tys nowych polaków

Zakładając, że ten wzrost jest spowodowany programem 500+ - oczywiście to bardzo życzeniowe założenie, ponieważ teraz rodzi się masa dzieciaków, których rodzicami są osoby z boomu urodzeniowego z lat 80tych. Sam należę do tego grona razem z masą moich znajomych i jeszcze nie spotkałem nikogo kto mówił że ma dziecko bo jest 500+.
Ale nieważne. Odrobina matematyki.
Koszt programu 500+ to 25mld PLN rocznie.
Czyli za wzrost o 34 000 dzieci (2015 vs 2017) zapłaciliśmy ok 735 000 za jednego małego polaka. Świetny biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli jest tak jak mówią nasi rządzący, że jest to program prodemograficzny (czyli ma spowodować że będzie się rodzić więcej dzieci. To może lepiej byłoby wypłacać po ok 62 000 zł jednorazowo "becikowego". Koszt programu ten sam, ale wtedy to mielibyśmy baby boom jak w chinach.
Oczywiście nasza minister Rafalska nie planuje przeprowadzić żadnego dogłębnego badania, na jaki % urodzeń miał wpływ 500+, miał i jest zajebiście... Powiedzcie mi dokąd my zmierzamy...

Dane za
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/gus-zarejestrowano-403-tysiecy-urodzen-zywych,808982.html

#neuropa #4konserwy #bekazpisu #dobrazmiana
  • 25
@danielemilka: @Andreth: ty no patrz, urodziłem się w 80tych a dziecko mam od prawie dwóch lat, z moich rówieśników dzieci zaczęły się pojawiać od roku dwóch max i takich przykładów mam w otoczeniu dziesięć albo i więcej
Żeby była jasność, znajomi moich znajomych maja dokładnie ta sama sytuacje. Ludzie maja teraz dzieci w okolicach 30tu lat po prostu, wystarczy się rozejrzeć
@danielemilka: ale wiesz ze boom z lat 80 nie zakończył się w 80 a trwał do 87-89? Dodaj do tego teraz 30 i to tez nie 30 a może 31 czy 32 a może nawet 35. Po co robisz #!$%@? z logiki?
@krzych0 szczyt byl w 1983, ja nie znam nikogo, kto, jezeli wogole ma dziecko, miał je w 30 latach i wiecej. Naprawde lepiej nam sie żyje i stąd zwiekszona liczba urodzin. Socjal sie ku temu przyczynił.
@krzych0 naprawde dziwi mnie ze Twoi znajomi 30 lat i wiecej dopiero mają/ planują dziecko. Moja cora ma 7lat jak byłem teraz na zebraniu przed feriami to bylem najstarszym rodzicem a jestem z 1983r.