Wpis z mikrobloga

#zegarki #watchboners #orient #bambino

Mirki wpadla mi wczoraj w oko okazja na bambino z massdrop.
Niestety upatrzonego bambino (bialy pic rel) juz kupic nie mozna.

Mozna natomiast okazyjnie znalezc jeden i drugi na ebay, ktory oferuje 20% znizki obecnie na zegarki.

I teraz pytanie: Ktory i czy ma to sens.
Ktory to kwestia gustu i co sie komu podoba, a co nie. Alepytanie o sens jest juz troche bardziej wymagajace.
Pomimo grubo ponad 30lat na karku, koszule i garnitur to raczej ubior mocno od swieta, niz codzienny. O ile jeszcze jakies casualowe koszule wchodza w gre, o tyle nie jest to raczej nic szykownego i wielce eleganckiego.
Bardziej pasuja mi polowki, swetry styl luzniejszy.
Zastanawiam sie czy ten zegarek nie bedzie przyslowiowym kwiatkiem do kozucha.
Na codzien nosze seiko srp275, z tym ze jego kolor tez nie do wszystkiego pasuje no i troche pelni funkcje zegarka roboczego. Dodatkowo waskie nadgarstki, ale widze ze oba orienty maja ~41mm i 11mm grubosci, co odpowiada temu seiko ktory posiadam.

Jakies podpowiedzi, ewentualnie ktos moze usilnie bedzie sie mnie staral odwiesc od popelnienia glupoty? :)
Pobierz
źródło: comment_zzcGH6AJOATbnfJQHZL3lDlxSngNNciK.jpg
  • 16
@Azure: odpowiednio FAC08004D0 i FAC00009W0 w wyszukiwarke i sortuj po cenie.
Singapur, stany zjednoczone (czyli mozliwy vat) a potem nagle gosc z Polski z droga wysylka, ale po odjeciu 20% wychodzi w miare przystepna cena okolo 142€.

Gdybym kupowal niebieski, nie wiem czy nie liczylbym na loterie vatowa z mass dropu. Bialy jest juz niedostepny.
@arusm: jak nie wpadnie VAT to jest lepiej. Jak wpadnie to ~wyjdzie 135€ z vat i oplata manipulacyjna, a odprawy ostatnio to sa i 3 tygodnie czekania. Wiec tutaj kwestia dyskusyjna.

Natomiast bialej wersji nie ma i z tego co widze, to po zadnych dutyfree itp sklepach jej nie ma.
o v4 prezentuje się na żywo fantastycznie ale faktycznie jest to zegarek mocno garniturowy. Do casuala też da radę go dopasować ale nie jest to takie proste. Niebieski ładniejszy, biały bardziej uniwersalny.


@PurpleHaze: Bambino rządzi, jak coś to v4 ma o 2mm większą średnicę koperty i uszy są przewidziane na paski w rozmiarze 22mm, Bambino w rozmiarze 40,5mm ma niestety w uszach 21mm ;] Ale i tak jest zajebiste.
Pobierz
źródło: comment_Y3jvLHiS5i6Nvzd8UGtK7Ri1r4j8BCer.jpg