Wpis z mikrobloga

#uk

Zapomnialem o automatycznym odnowieniu sie ubezpieczenia na samochod i wyszlo mi, ze jutro mi pobiora £1092 za rok (poprzednio zaplacilem okolo £600) i juz za pozno zeby anulowac, bo nie da sie na stronie tylko trzeba zadzwonic (Admiral). I tutaj moje pytanie. Penalty fee to £25 jezeli anuluje sie do 14 dni, potrzebuje uzywac auta jeszcze przez 3 dni i potem nie bedzie w uzytku (SORN) przez 5 miesiecy. Czy moge jezdzic na tym ubezpieczeniu przez te 3 dni a potem anulowac i zaplacic tylko te £25? Czy jezeli chce anulowac to nie moge juz jutro korzystac z auta? Dzisiaj byl ostatni dzien ubezpieczenia.
  • 8
  • Odpowiedz
@Yrrrr: Osobiscie z tego auta nie korzystam (ale jestem wspolodpowiedzialny za ubezpieczenie), po prostu jestem ciekaw jak wyglada sprawa i co mozna zrobic w tej sprawie.

Anulowac oczywiscie mozna (jutro zadzwonie to zrobic), ale penatly fee £25 i trzeba bedzie pewnie poczekac kilka dni na refund tych £1092.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yrrrr: Przed chwila wykupiłem ubezpieczenie za £50 na 3 dni także i tak nie będę korzystał z tego z Admirala. Ale z ciekawości się dowiem czy można by było korzystać przez te 14 dni a potem anulować za te £25. Chociaż pewnie nie, bo to byłby glitch.
  • Odpowiedz
@UberRam: > Cancellation within 14 days

If you wish to cancel your policy, you must contact us. If you cancel your policy within the 14 day cooling off period of the start of a new policy, EUI Limited will make an intermediary charge to cover the costs of setting up your policy and arranging for it to be cancelled. If your policy covers more than one product, we will select the single highest cancellation charge that applies, from the list below.


Od kiedy liczy sie cooling off period? Jezeli wczoraj skonczylo mi sie ubezpieczenie a dzisiaj zaczyna nowe to od dzisiaj przez 14 dni jest cooling
  • Odpowiedz
@dnasstorm: ja ostatnio miałem podobna sytuacje (tez nie zdążyli pobrać kasy) w Admirale po automatycznym przedłużeniu, to mi tylko kazali zapłacić za dni które działał ubezpieczenie. £25 nie musiałem płacić. Może oni cooling off period liczą od dnia pierwszej umowy.
  • Odpowiedz