Wpis z mikrobloga

Kurde pralka mi się #!$%@?ła Mastercook PDTE-1246BIO, z tego co czytam po kodzie błędu D02 to pompa odpływu i w sumie podczas wirowania słychać że nie odprowadza wody. Filtr wyczyszczony więc w zasadzie to musi być pompa. Nigdzie nie mogę znaleźć jak się do niej dobrać. Boję się pytać na elektrodzie, a chętnie bym zobaczył czy coś jej nie blokuje, bo w filtrze znalazłem zmielony spinacz biurowy. Ktoś coś?
#elektronika #agd #pralka #pomocy #elektronikadiy ?
  • 8
  • Odpowiedz
Odłączyć prąd, rozebrać tylną klapę, znaleźć pompę ale na początek odepnij tylko grzałkę i zobacz co się dzieje
  • Odpowiedz
@bizonsky tego ci nie powiem, u mnie dostęp do pompy jest już z tyłu to może i u ciebie, u mnie padł sterownik i pokazywał błąd grzałki, wymieniłem grzałkę, pralka działała kilka miesięcy i znowu padła a że mieszkam w Danii to taniej wyszło kupić nową niż wzywać kogoś od naprawy
  • Odpowiedz
  • 0
@Purebreed no właśnie odpływ idzie jakby do góry i nie mogę przez bęben tam sięgnąć mimo, że mam nienajkrótsze palce, a jak próbuję czym innym ciężko mi jakoś wyczuć czego akurat dotykam danym przedmiotem
  • Odpowiedz
  • 0
udało się, wystarczyło zdjąć obudowę z prawej strony, aby fostać się do pompy. Przyczyną był plastik od przciwwagi w bębnie która #!$%@?ła się rok temu i jej kawałek gdzieś tam latał aż w końcu utknął. mission completed
  • Odpowiedz