Wpis z mikrobloga

@pogop: rozwiązanie jest wentylacja pomieszczeń, masz wysoki procent wilgoci w pokojach. Uchylaj okna od czasu do czasu a nie kisisz przy zamkniętych.
  • Odpowiedz
@pogop w nowych blokach są montowane prawie zawsze. Element dosyć popularny, ale nie wiem czy sam jesteś w stanie zrobić otwór w stolarce okiennej
  • Odpowiedz
@pogop

Przepływ: - 14,9m3/h


Mały wydatek, jak będziesz chciał montować to będziesz potrzebował kilku sztuk.
Masz u siebie samą grawitację czy jest jakaś wentylacja mechaniczna? Przy samej grawitacji efekt może być minimalny.
Tak jak ktoś pisał wyzej- staraj się przewietrzać/ rozszczelniac mieszkanie co jakiś czas..
  • Odpowiedz
@pogop: Czy masz złą wentylację? Nie wiem. Kup higrometr, optymalna wilgotność względna w pomieszczeniach powinna być pomiędzy 40 a 60%. Jak masz więcej albo nie ma satysfakcjonującej wymiany powietrza, to trzeba rzeczywiście lepiej wietrzyć.

Jeśli nie, to przyczyną może być słaba/źle zamontowana stolarka okienna. Gdy framuga jest zimna (np. 10 stopni), a pomieszczenie ciepłe, skrapla się wilgoć z gwałtownie ochłodzonego powietrza, tak jak wilgoć na okularach po wejściu do wnętrza
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Napleton:
@onionspirit: mieszkanie w kamienicy kupione rok temu. Wywietrzniki tylko w kuchni i łazience. Okna plastikowe dość nowe. Dodatkowo małe dziecko, więc sporo prania suszonego w domu.
  • Odpowiedz
@pogop: zacznij więc od higrometru, może rzeczywiście nie ma dobrej wentylacji. Najtańsze koło dychy, można też kupić taki z termometrem.
Okna mogą być nowe, ale jeśli dookoła nie są dobrze zaizolowane pianką w czasie montażu, to dalej bywa źle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Daj znać, co wyszło.
  • Odpowiedz
  • 3
@pogop Stare budownictwo, nowe okna. Wynajmowałem kiedyś, więc znam problem. Plus dziecko i pranie. Naucz się dobrze wietrzyć i rób to często. Rozwiązania bezobsługowego nie znalazłem.
  • Odpowiedz
  • 0
@pogop miałem ten sam problem mimo posiadanych nawiewników, wymiana zarosłych brudem filtrów wentylatorów mechanicznych rozwiązała sprawę, teraz jest wręcz za sucho.
  • Odpowiedz
Na oknach skrapla mi się woda w kilku pomieszczeniach w mieszkaniu. Czasami jest wręcz kałużka na parapecie XD Podobno rozwiązaniem są takie nawiewniki. Korzystał ktoś, polecajo?


@pogop: bo w zimie trzeba wietrzyć mieszkania regularnie inaczej się wilgoć zbiera a w ekstremalnych przypadkach robi się grzyb. Wstajesz rano? OTwierasz okna na 15 minut i idziesz się łazienkować. itp. Wracasz z roboty, otwierasz okna na 15 min. To samo wieczorem, naewt jak
  • Odpowiedz