Wpis z mikrobloga

  • 0
@dyniel: czyli mam rozumieć to tak ze ten dodatek bym otrzymał jeśli bym nadal pracował w Holandii. Tzn pracowałem i płaciłem zdrowotne w 2017 to mogę otrzymać dodatek nadal pracując w 2018?
@makzy: to już pytanie nie do mnie, tylko do księgowej, która na podstawie Twoich dochodów lepiej oceni, czy Ci się należy. Nie wiem do końca, jak to działa, bo mnie się nigdy nie należał. Z zorgtoeslag należy zachować ostrożność, bo łatwo go dostać, ale równie łatwo po przekroczeniu dochodów trzeba go zwracać.
  • 0
@dyniel: tylko ze ja już nie pracuje w Holandii i pracować już tam nie będę. Chciałbym tylko jakoś odzyskać te 22 euro tygodniowo za okres w 2017 w którym pracowałem.
@makzy: no to o tym zapomnij, bo czegoś takiego nie ma. Jedyne, co możesz spróbować, to zorgtoeslag wstecz za przepracowany okres, ale nie wiem, czy się da. Księgowa powinna wiedzieć.
@makzy: mozesz sie starac o zorg toeslag przy rozliczeniu rocznym. Jesli nie przekroczyles zarobkow (a raczej nie) to cos tam powinienes dostac. Kazda szanujace sie biur rozliczeniowe powinno pomoc Ci w tym temacie.
  • 0
@Marcinowy: jeszcze z nią dokładnie nie rozmawiałem. Jadę dopiero jutro. Ale przez telefon mówiła ze mimo braku dochodu w Polsce będzie musiała zrobić zerowy polski i normalnie zwrot z Holandii