Wpis z mikrobloga

#krakow #mka #kolej
Mirki czy jest możliwość odzyskania choćby części kasy za bilet miesięczny na pociąg Wieliczka-Kraków?
Od początku roku nie udało mi się jeszcze jechać pociągiem, który by nie miał opóźnienia... A jeżdżę codziennie tam i z powrotem.
Wiem że to jest opłata za przejazd nie ważne czy opóźniony czy nie, ale brak jakiegokolwiek trzymania się rozkładu to delikatnie mówiąc kpina z klientów. Rozumiem remonty i ciągle zmieniająca się sytuację, ale w takim razie niech zrobią rozkład, który byłby w miarę realny do osiągnięcia na trasie, a nie obiecanki i spóźnienia 40min na 60min trasie
  • 16
  • Odpowiedz
@borntobetroll: Odszkodowanie przysługuje w przypadku opóźnień powyżej 60 minut, ale i tak chyba tylko w przypadku biletów jednorazowych. Jeśli spóźniłeś się i poniosłeś jakieś koszty, to możesz pozwać przewoźnika, niezależnie od tamtych regulacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93 przy spóźnieniu powyżej 60min to wiem właśnie,, ale tutaj są mniejsze opóźnienia ale cały czas. No nic wygląda na to,, że przewoźnik wie co robi i może sobie pozwolić na takie lecenie w kulki
  • Odpowiedz
@borntobetroll: Jest jeszcze taka kwestia, że pociągi lokalne mają najniższy priorytet. Jeśli na zwężonym odcinku pojawi się jakiś spóźniony pociąg dalekobieżny, to muszą go przepuszczać, przez co np. przepada im ich własny slot na przejazd i potem muszą przepuszczać inne pociągi (np. jadące rozkładowo dalekobieżne), aż będzie wolny tor. To nie jest zależne od przewoźnika - nic nie poradzą na remont i niski priorytet takiej kategorii pociągu.
  • Odpowiedz
@borntobetroll: bilet miesięczny możesz zwrócić najpóźniej 10. dnia od zakupu. Potrącone zostaje 10 procent od niewykorzystanej części. Ale chyba nie o to ci chodzi. Z ciekawości - podaj godzinę odjazdu twojego pociągu albo jego numer.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fidelis owszem nie chodzi mi o zwrot biletu.
Pociągi o których wspominałem to:
10:41 odjazd z Wieliczka Park - dziś przyjechał około 20min opóźniony do Krakow główny
20:00 odjazd z Kraków główny - wczoraj miał opóźnienie około 30/40 minut
  • Odpowiedz
  • 0
@Fidelis pociąg o 10:40 z Wieliczki ciągle ma opóźnienia i nigdy nie wiem o której dojadę do Krakowa...
Wieczorem jeżdżę tym wspaniałym ( ͡° ʖ̯ ͡°) autobusem zastępczym o 20:30 chyba że pociąg z 20 ma takie opóźnienie że się na niego złapię
  • Odpowiedz
  • 0
@Fidelis oo nie wiedziałem że są takie strony ze statystykami. Dzięki za pomoc, jak nic się nie zmieni to faktycznie napisze skargę bo nie za taką usługę place i w żaden sposób mnie to nie zachęca do zostawienia auta pod Krakowem
  • Odpowiedz