Wpis z mikrobloga

@omlette_du_fromage: czytalem spora czesc po angielsku, fakt faktem ksiazka taka ze jakbym Ci ja #!$%@? pod pache to bys myslal ze dywan niesiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) a w dodatku pisana dosc trudnym jezykiem, ale zawiera duuuzo wiedzy zdecydowanie wykraczajacej poza podstawy
@dziekuje: powiedzialbym, ze raczej jako druga ksiazka albo nawet 'reference book'(nie wiem jak to powiedziec po polsku). chyba, ze kiedys juz w czyms programowales, wtedy to zajebisty wybor - jesli od tego chcesz zaczac, to bardzo prawdopodobne, ze sie zniechecisz.
@g1venchy: W technikum miałem c++, ale raczej olewałem temat.
Przerobiłem trochę tutow z pythona(podstawy) + napisałem downloader zdjęć z tagów na beautifulsoup. Lepszy niż ten co jest na github'ie, bo zamiast dodawać jpg na końcu nazwy pobiera sobie rozszerzenie z nazwy, to samo na 4chan'ie. Trochę zadań z różnych stron. Teraz zacząłem pisać bota na API wykopu, który będzie plasował wszystkie wpisy osoby, którą zdefiniuje. W sumie pisanie mi idzie, bo
@dziekuje: w sumie do tego nie potrzebujesz raczej ksiazek czysto jezykowych. nie wiem jaki konkretnie jest Twoj cel, ale polecalbym Ci zainteresowac sie po pierwsze MIT OpenCourseWare, po drugie Coursera i edX, a po trzecie Stanford Lagunita. Glebokie zrozumienie co tak naprawde sie dzieje kiedy programujesz to misja na duzo lat(pasjonujaca i satysfakcjonujaca misja swoja droga, wiem z autopsji bo sam jestem gdzies w polowie drogi ( ͡° ͜ʖ
@g1venchy: Chodziło mi o to by zrozumieć dany język, składnie, myki itp. Aktualnie python jest mi potrzebny, a nie chcę rozpoczynać kolejnego tematu, bo i tak mam się aktualnie czym zajmować. Na początek chciałem poznać ten język w 80%, później na pewno łatwiej będzie mi zrozumieć co w trawie piszczy.
Wielkie dzięki za odpowiedź Cumplu, na pewno w wolnej chwili przysiąde sobie do pozycji, które poleciłeś :).