Wpis z mikrobloga

#neuropa

lud wykopowy głosuje, kto jest Polakiem, a kto nie :)

https://www.wykop.pl/link/4117119/comment/51933333/#comment-51933333

Róża Maria Barbara nie jest... bo "he he he ma niemieckie nazwisko" bo i "peło peło peło zdrajcy" :)

ludzie to już naprawdę nie mają minimalnego poczucia obciachu, z Różą Thun zupełnie mi nie po drodze, wielu jej poglądów nie podzielam, ale laska ma niemieckie nazwisko po mężu, pochodzi z polskiej rodziny z zasługami i tradycjami jakich mało ;)

sama też coś tam zdążyła zrobić (była opozycjonistką za komuny, a na emigracji organizowała pomoc humanitarną dla Polakó np. w okresie stanu wojennego)

i nikt jej nie każe lubić i wielbić, ale do czego zmierza dyskusja publiczna w tym kraju, jak sam fakt, że się z kimś nie zgadzamy politycznie (i np. nie uważamy rządu PiS za dobry i podejmujący słuszne działania) wystarczy żeby zostać wykluczonym z grona Polaków?:)

to już nie można się po prostu nie zgadzać? patent na polskość dzierży tylko grupa narodowo-populistyczna? :)
  • 13
to, że kiedyś pomagała Polakom to nie znaczy, że dziś nam nie szkodzi, bo z tą panią nie chodzi o nazwisko tylko o to czyich interesów broni, a zdecydowanie nie broni polskich.


@Lecherus: Dla mnie jak najbardziej broni polskich interesów. PiS to nie Polska.
PiS wygrał wybory i reprezentuje Polskę i Polaków, dwa lata a ty ciągle negujesz fakty. Sankcje dotknął tylko PiS czy też Polskę i Polaków?


@Lecherus: Czyli działania PiS za granicą przeciwko PO, gdy to oni rządzili, to też były działania anty-polskie?
trochę tak aczkolwiek nigdy nie posuneli się tak daleko jak PO.


@Lecherus: Bo nie mieli tak silnych argumentów i ich sprawa nie zaszła dalej zanim zmieniła się władza.

I nie, to nie było anty-polskie. Żyjemy w demokracji i nie ma obowiązku jednomyślenia. Opozycja i obywatele mogą uważać, że rząd podejmuje złe decyzje i jak najbardziej ma prawo z nimi walczyć - taka jest jej rola i tego oczekują od nich ich
walczyć tak ale nie kosztem Polaków, szkoda że tego nie rozumiesz


@Lecherus: Co znaczy "kosztem Polaków"? Każdą krytykę rządu można podpiąć pod "koszt Polaków" bo przecież to źle wpływa na opinię o Polsce.

Dla mnie działania PiSu są najbardziej kosztowne dla Polaków i oczekuje od moich reprezentantów w sejmie i parlamencie europejskim, że będą reprezentowali moje zdanie.