Wpis z mikrobloga

Macie jakieś propozycje kogo moglibyśmy ściągnąć za #panpilkarzjakubswierczokreprezentantpolskinams2018 ? Z takich bardziej prawdopodobnych scenariuszy to myślałem nad powrotem do Zagłębia Artura Siemaszki. Obecnie jest na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn i dotychczas strzelił w tym sezonie I ligi 5 bramek. Trudno oczekiwać od niego skuteczności na poziomie Świeżego, ale nie mamy wielu opcji.

Z takich moich własnych fanaberii to ściągnięcie z powrotem do Polski Artura Sobiecha mogłoby zaowocować dobrymi wynikami. Racja, Bundesligi to on nie zawojował, ale spędził w Niemczech już kilka lat, więc musiał nabrać doświadczenia. Na Ekstraklasę powinien wystarczyć, tylko pytanie czy Ekstraklasa wystarczy dla niego? Swoją drogą to w szatni miałby reunion z czasów Ruchu Chorzów z Ecikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie można by też zacząć szukać następcy Świerczoka wśród zawodników bez klubu. Pierwsze nazwisko, jakie mi teraz przychodzi do głowy to

! Ilijan Micanski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, że podpisanie z nim kontraktu byłoby mocno kontrowersyjnym ruchem, zwłaszcza że ostatnie pół roku spędził jako wolny agent, ale znowuż - mamy ograniczone opcje.

#zaglebielubin
  • 6
@LeBron_: W Zagłębiu ostatnio dobrze sprawdzają się transfery z niższych lig (Świerczok, Czerwiński, Kopacz). A w II lidze (i sezon temu w III) zdecydowanie najlepszym zawodnikiem, grającym klasę lepiej od całej reszty jest Jewhen Radionow z ŁKSu. Rok temu 19 bramek, teraz już 8. Jest w najlepszym piłkarsko wieku (27) i nigdy nie grał na poziomie ekstraklasy, ale wydaje się że i tak przykrywałby czapką pozostałych napastników których mamy w zanadrzu.
@ejrafi: sam fakt, że szukamy napastników w II lidze coś mówi o naszej sytuacji, ale skoro się już w to bawimy to gra tam też brazylijski napastnik Leandro. jest w Radomiaku od sześciu lat i ma już w tym sezonie 13 bramek na swoim koncie. z tego co pamiętam to Górnik Zabrze się nim ostatnio interesował, ale z transferu nic nie wyszło
@LeBron_: wg mnie na polskim rynku nie ma nikogo wartoścowego do wzięcia na tę pozycję obecnie. Proponuje wielkiego murzyna prosto z Afrika: Anthony Okputu
albo dawnego kata Zagłębia (ktoś to jeszcze pamięta?): Leonid Kowel, bez kontraktu
@LeBron_: Nie ma sensu szukać następcy Świerczoka, bo go nie znajdziemy. Trafił nas się ten Świerczok jak szóstka w lotto i jeszcze długo nam się tak nie pofarci.
Tuszyński i Pawłowski pewnie strzelą po 5-6 bramek w tej rundzie. Pomoc dołoży i jakoś to będzie. O mistrza się przecież nie bijemy. Można by spróbować odbudować Sobkowa, lokalnego chłopaka, zamiast brać jakichś obieżyświatów.