Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was miał problemy ze stawem krzyżowo-biodrowym? Ile Wam zajęło czasu dojście do siebie? Macie jakieś ciekawe porady?
Byłem z tym u fizjo -> spięte prostowniki, dysproporcja silny posterior - słaby brzuch, brak mobilności miednicy, przykurczone mięśnie biodrowo-lędźwiowe.
Już prawie miesciac mnie to męczy, staram się trenować, czasem odpuszcza całkowicie, a czasem po treningu nie mogę się schylać ;/

Jak tylko googlam SI joint to to jest prawdziwy shitstorm każdy ma inna teorie hehe.

#mikrokoksy
  • 14
@robod: fizjo dał tylko diagnozę czy zalecił też konkretne ćwiczenia? oraz czy wizytę u fizjo poprzedziła wizyta u ortopedy i rtg problematycznego miejsca?
Jeśli masz jakieś zalecenia od fizjo, to wszystko wiesz. Jeśli nie masz, to idź na drugą wizytę albo do innego. Tu nikt CI z fusów nie wywróży.

A odnośnie czasu, tu ja byłem u fizjo w sierpniu z problemem, na który składało się kilka partii mięśniowych w okolicach
@robod: niestety wszelkie porady "zdrowotne" nie nadają się do konsultacji na wykopie. Za duże ryzyko, że ktoś ci powie jakąś głupotę i jeszcze bardziej pogorszysz sprawę.
@berti: fizjo zalecił rolowanie, rozciąganie biodr-ledz, posladkowy sredni, napinacz powiezi i aktywacja brzucha. RTG i ortopedy nie było, może jednak warto na wszelki wypadek się wybrać...
Co do pozycji to racja. Ostatnie miesiące to siedzenie przy biurku + siedzenie w samochodzie/samolocie.

@bart_212 rok problemów z SI? Masakra. Dźwigasz w tym czasie?

Jak żyć??
@robod: przysiadów prawie wcale nie robie od roku. Może 40 kg zarzucę to jest maks bo się boje więcej robić. Codziennie mam ćwiczenia do rehabilitacji + zmieniam i kombinuje coś nowego. U mnie poszło trochę po układzie nerwowym bo #!$%@?ł mi sie pośladkowy (miałem problem z chodzeniem i zginaniem kolana) i potem po przekątnej poszło na bark, który miał elewację i rotację do przodu. Generalnie na klatkę to pozostał mi brama.
@robod: stary jedź na prześwietlenie. Jezeli to problem strukturalny czyli złe ustawienie kości względem siebie to nic napinanie mięśni jest naturalną odpowiedzią organizmu. Staraja się trzymać wszystko w kupię by się nie rozwaliło
do konca. Bez RTG czy badań gry stawowej w SI przez fizjo nie ma co się brać za rehabilitacje. 99% osób chodzących na siłownię jest ponapinana w tych miejscach. Ortopeda nic nie poradzi. Da ultradźwięki elektro i krioterapie
@robod mi pomoglo spinanie dupy w górnej fazie martwych i przysiadow takie mocne, winnych cwiczeniach no to dupcia spięta caly czas, nie wierzylem a teraz 0 bulu i ciezary ida takie ze cho cho