Wpis z mikrobloga

Za namową, jakże mądrze radzącego @Sihill_pl, piszę pytanie. Może ktoś z was już to kiedyś przerabiał.
Totalnie nie znam się na sprawach związanych z mikrofonami, mikroportami, akustyka ... więc potrzebuję pomocy.
Muszę kupić jakieś mikrofony nagłowne z mikroportami do występów na scenie. Dla kilku osób (między 5 - 12) no i teraz problem mam następujący. Bo jakość mikrofonu to ja sobie sprawdzę na profesjonalnych stronach ale czy kupować dla każdej osoby osobny zestaw (mikrofon, nadajnik, odbiornik) czy kupić np. 3 zestawy (4 mikrofony, 4 nadajniki, 1 odbiornik) ??
Czy kupować zestaw z góry ustaloną częstotliwością czy ze zmienną?
Na co ewentualnie się uczulić?
#audiofile #audio #muzyka #teatr #akustyka
  • 6
Odbiornik wystarczy jeden, byle dobry i ogarnął odpowiednią ilość urządzeń. Mikroporty są w porządku, ale przemyśl też czy nie lepszą i wygodniejszą dla występujących osób nie byłby jakiś mikrofon dynamiczny podwieszany nad sceną.
@Pieszy_Easy_Rider: Teatr! Scena! Słowa kluczowe. Chciałem kupić 2 -3 mikrofony pojemnościowe ale okazało się, że na niektórych amatorskich scenach nie ma możliwości ich prawidłowo ustawić. Dlatego zacząłem się zastanawiać nad osobistymi mikrofonami. Czasami dynamiczne wystarczą, ale to nas bardzo ogranicza.