Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić prezent dla swoich dziadków z okazji ich nadchodzącego święta (dzień dziadka/babci) i wymyśliłem, że kupię im ramkę cyfrową na zdjęcia. Wydaje mi się, że może być to dobry pomysł, jako że trochę się zajmuję fotografią (z zajawki), mam bardzo dobry aparat i parę ładnych widoczków / portretów wnucząt udało mi się zrobić. Jednak tutaj pytanie - czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia związane z takimi sprzętami i mógłby doradzić coś dobrego, a zarazem bez wydawania majątku? Chciałbym się zmieścić do ~300zł, może być ewentualnie więcej, jeśli przeskok będzie tego warty.
Ktoś coś?
#zdjecia #fotografia #prezent #prezenty #ramkacyfrowa #zakupy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 9
@LouisCypher: bo te cyfrowe ramki:
a) mają słabą jakość obrazu (rozdzielczość)
b) muszą być podpięte do prądu
c) trzeba je wyłączać na noc bo mrugają non stop
d) starzy ludzie nie zawsze są przekonani do nowych technlogii
@kapitan_kleks:
a) coś w tym jest, większość ramek z tego co widze, ma rozdzielczość max 1024x768, a przeważa nawet niższa (800x600).
b) z tym nie byłoby problemu
c) o tym nie wiedziałem, dobrze wiedzieć - dzięki!
d) z tym również nie byłoby problemu, tuż obok (na tym samym piętrze) mieszkają moi rodzice, którzy bez problemu by w razie czego pomogli ogarnąć wszelkie ustawienia. Moi dziadkowie sami w sobie też są całkiem
@LouisCypher: jak po co? Jak często odwiedzasz dziadków? 2-3 razy w tygodniu? Pewnie by chcieli widzieć wnuki codziennie. Chyba że mieszkacie razem, to w ogóle pomysł nietrafiony z ramką imo. Kup dziadkom kindla. Moi przez problemy ze wzrokiem przestawali czytać - a jak sobie jebną czcionkę 4x taką to i bez okularów widzą :)
@LouisCypher: ja myślę, że to całkiem spoko prezent. idź do skepu i zobacz jaka to jakość ale wydaje mi się, że tragedii nie ma. z tą kartą sim to chyba mała przesada. jak mają wifi (bo mówisz ze mieszkają z Twoimi rodziacami) to mailem można wyslac nowe zdjęcia