Wpis z mikrobloga

Do czego służy tak naprawdę Patch Panel?
Przecież to nic innego jak switch? Z tego co się dowiedziałem, to przecież i tak kable trzeba podłączyć do switcha o_O.
Dajmy na to mam 10 biur po 3 stanowiska = 30 komputerów. Po co mi patch panel? Jak mogę router do switcha i z switcha podciągnąć kable do tych komputerów? Może ktoś mnie oświecić? Z chęcią dowiem się czegoś nowego :).
Z góry dzięki!
#informatyka #siecikomputerowe #sieci
  • 11
  • Odpowiedz
również wystaje 30 kabli.


@NightWing: tak wystają kable ale krótkie patchcordy. Skrętki są wpięty z tyłu do patchpanelu.

Do tego łatwiej jest wszystko udokumentować. Ciężko Ci będzie znaleźć daną skrętkę, a tak wiesz, że gniazdo podpisane jako b2 jest w patchpanelu b w porcie nr 2.
Wtedy gdy coś przepinasz robisz to tylko, krótkim patchcordem, a nie bawisz się jak upchać całą skrętkę.
  • Odpowiedz
@Caishen: @NightWing: i dodając do tego komentarza to porty w PP się nie zmieniają. Masz w 1 miejscu odciągnięte i opisane porty które np wychodzą w pomieszczeniach na całym pietrze budynku. One są niezmienne. A potem z PP łączysz to sobie dalej jak chcesz i dokąd chcesz. Nigdy nie wymieniasz kabla od PP do gniazdka w pomieszczeniu. Ale kable od PP do switcha czasem się zmienia. No i do PP
  • Odpowiedz
@NightWing: Dodałbym jeszcze, że często kable, które idą od patchpanelu do gniazdek są po prostu dość sztywne i ciężko byłoby wszystko uporządkować, gdyby były wpięte od razu do switcha. Patchcordy natomiast zazwyczaj są bardziej elastyczne i można je poukładać w szafie, żeby nie było burdelu.

Druga sprawa, że u mnie np. jest ~70 gniazdek komputerowych wpiętych do patchpanelu, z czego używanych ok. 20, a switch ma tylko 48 portów. Jak ktoś
  • Odpowiedz
No dobra, lepiej wymienić 1m kabla z racka, niż 30m kabla z podłogi :P. Przekonaliście mnie. Dziękuję! Polecicie jakiś patch panel? Bo do projektu na studia muszę wrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Edit: http://allegro.pl/patch-panel-ftp-cat-6a-ekranowany-24-porty-goobay-i6513149704.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2IxODhlNzgtMTY3ZC00MGE2LWI2ZjYtYzJlZjVjYmVjMGRmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b2baae52-151a-4bbb-b100-843bc40c6aa0 ?
  • Odpowiedz