Wpis z mikrobloga

- pociąg osobowy do Poznania Głównego, dojeżdża i zatrzymuje się na peronie.
- godziny wczesnowieczorne, tak że lekki tłok.
- wysiadam, obok mnie z 30-40 luda wysiada drzwiami, normalnie.
- ledwo wysiadła pierwsza kobietka, jakaś laska LVL 25-30 wsiada, pcha się pod prąd, z lekka tratując stroną wysiadających.
- głośno mówię [nie dało się IMHO nie usłyszeć, prosto w ryj] "halo, proszę pani, najpierw ludzie wysiadają, potem wsiadają, w szkole nie uczyli?"
- laska coś tam odburknęła i napiera dalej, odpychając moją skromną osobę.
- głośno rzucam w przestrzeń "głupia #!$%@?!"
- wysiadam na peron.
- jakiś kolo w mundurze, konduktor czy coś, rzuca tekst "zachowujesz się pan jak kmiot"...
- odszczekuję, że to najpierw ktoś zachowuje się niekulturalnie, dopiero moja reakcja jest niekulturalna [moim zdaniem słusznie...]
- koniec dyskusji, bo i mi się nie chce, i konduktor musi jechać...

- kto jest #!$%@?, ten konduktor czy ja?

#pkp #savoirvivre #kultura
  • 40
  • Odpowiedz
@El_Pieso: Nie wiem, nie rozmawiałam z nią ani Ty więc szkoda czasu na gdybanie. Nie przeszkodziło jej to bo: a) może nie dosłyszała co powiedział kolega b) na jej miejscu nie wdawałabym się w dyskusję nawet jakby tak powiedział bo co się będę z obcym człowiekiem kłócić c) jak ktoś jest chamem to jest chamem
  • Odpowiedz
@Sakura555: > Na chamstwo odpowiedziałeś chamstwem. W czym niby jesteś lepszy

Nie dość że nie czytasz, albo bez zrozumienia, to jeszcze pieprzysz głupoty że nie oceniasz...cycki opadają...
I jeszcze bronisz jakiejś laski, której ogólnie przyjęte zasady są obce.
Nie, nie dało się nie usłyszeć komunikatu "haaalo, najpierw się wysiada".
  • Odpowiedz
@El_Pieso: Poza tym myślisz, że nauczysz ją dobrych manier kiedy jest dorosła i zastąpisz jej matkę czy ojca? Forget it. Przypadek zaniedbania wychowawczego w wieku dorosłym. Niereformowalny, nie ma się co ekscytować.
  • Odpowiedz
@El_Pieso: Ja na takich ludzi, czy to w pociągu, czy tramwaju mam inną metodę. Jestem człowiekiem dość sporej postury, więc w takich ludzi próbujących pod prąd bezceremonialnie wchodzę i wysiadam razem z nimi gdzieś tam pod nogami :) Więc operację wpychania się muszą powtórzyć jeszcze raz :)
  • Odpowiedz
wysiadam razem z nimi gdzieś tam pod nogami


@cevilo:
Akurat to by było przegięcie, nawet u mnie, w stosunku do dziewoi z obrazka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale twoją postawę szanuję, jakby była częściej stosowana to by sporo buraków nauczyła conieco ;-)
  • Odpowiedz
@El_Pieso: Dobra to bądź cnym rycerzem. Denerwuj się dalej w ramach bohaterstwa wyzywaj chamsko dziewczynę od "cip" kiedy już Ciebie nie słyszy. Dziw się temu, że ktoś zwrócił Ci uwagę na to że byłeś w stosunku do niej chamski. I walcz z chamstwem chamstwem. Sam jestem chamem no ale jak ktoś jest chamem... Komedia. A potem całe wydarzenie opisz w ramach tej swojej bohatersko-chamskiej walki w necie. Przecież trzeba być twardym
  • Odpowiedz