Wpis z mikrobloga

@Viters: C jest w takim razie językiem bardzo wysokiego poziomu. Dla mikrokontrolerów też. Jeśli leci już offtop w komentarzu, to np. zastąpiłbym linijkę ADCSRA |= (1<<ADEN); przez define'a lub funkcję inline o nazwie powerup_adc i już by się lepiej czytało. Im więcej komentarza w kodzie, tym gorszy kod.
@pracoholik69: No to komentarz zastępujesz define'em, gdzie ten profit? Potem przy jakimś problemie trzeba szukać w define'ach jak coś jest zrobione. Zresztą nie pytałem o czytelność mojego kodu, nie jestem zawodowym programistą.
W ogóle pierwszy raz spotykam się z takim podejściem, że komentarze są oznaką kiepskiego kodu.
@mirkogreg: Pozwolę sobie na kontynuowanie tematu. Wiem, że nie o to pytałeś - wybacz off-topic. Często zdarza mi się przeglądać czyjś kod, a po pewnym czasie pojawiają się nawyki silniejsze ode mnie.

Zamiana wnętrza funkcji ADCSetup na coś bardziej czytelnego jest bardzo dużą zaletą. Szczególnie wtedy kiedy ktoś ma przeczytać Twój kod. Dajmy na to, że pracujesz z AVRami i zapomniałeś o włączeniu ADC (ADEN), a kolega z PICami. Masz jednak