Wpis z mikrobloga

Szukam kogoś kto zamawiał zegarek na creationwatches. Warto wybierać airmall czy lepiej DHL? Ponoć DHL=100% pewniak, że naliczą VAT, a przy airmall teoretycznie można mieć farta i uniknąć tego. Z tym, że druga opcja, z tego co wyczytałem, idzie czasem znacznie dłużej niż te 10 dni. Czy warto bawić się w te przesyłki? Czy lepiej po prostu brac DHL, bo i tak szansa i tu i tu na uniknięcie dodatkowego opodatkwania po prostu nikła?
#zegarki
  • 4
@Miasekk ja zamawiałem niedawno, wybrałem zwykłą pocztę (czyli airmail) i nie płaciłem VAT ale czekałem miesiąc. Kilku mirków też ostatnio brało przez DHL, czekali po kilka dni ale przyszło z VATem. Ogólnie ludzie mówią że DHL to pewny VAT, airmail daje duże szanse na jego uniknięcie.
@Miasekk: DHL zgłasza do odprawy wszystko o zadeklarowanej wartości większej niż 20 euro bodajże. Także jakby się tam w Singapurze pomylili i wpisali 20 ojro, to jest szansa, że przejdzie bez VATu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zamawiałem i wiem, że zdarza im się mylić, ale za mało. U mnie wpisali 30 ojro i paczka przeszła odprawę. Także ten... ( ͡° ͜ʖ ͡°)