Wpis z mikrobloga

Jest taka sprawa. W moim bloku na piętrze są zamontowane kraty zamykane na klucz, tak że z mojego mieszkania nie mogę wyjść bez dodatkowego klucza wspólnego z sąsiadami z połowy piętra. Wg mnie stwarza to zagrożenie pożarowe, zamek w tej kracie często się psuje i już raz wyszłam z mieszkania i nie mogłam wrócić :| co jak kiedyś nie będę mogła wyjść? dodatkowo sąsiadka naprawia ten #!$%@? i żąda odemnie pieniędzy (Na jakiej podstawie niby? Blok z lat 70 pełny leśnych dziadków) Po małym poszperaniu w Googlach wyszło, że faktycznie prawdopodobnie łamane są przepisy pożarowe, ktoś się zna na tym? Miał taką sytuację? Mamy tu jakiegoś strażaka? Dokąd to zgłosić i jaką drogą?
Teraz zamek jest znowu popsuty, ale babka odgraża się karteczkami, że go naprawi "na koszt mieszkańców", wtedy od razu chcę to zgłosić. Da radę coś z tym zrobić?

#strazpozarna #budownictwo #prawo
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Kynareth Pewnie, że to stwarza niebezpieczeństwo. I z jakiej niby okazji ona ma to naprawiać i to jeszcze na koszt mieszkańców? Musisz to zgłosić do urzędu albo do wspólnoty mieszkaniowej moim zdaniem. Jeżeli źle mówię, niech mnie ktoś proszę poprawi, bo mogę się mylić.
  • Odpowiedz
  • 17
@Wunsh wspólnota to są takie leśne dziadki że ja #!$%@? XD wywieszaja co chwilę kartki że pralki nie można włączać wieczorem a ty chcesz im ich cudowne kratki pozbierać ;P sami powstawiali
  • Odpowiedz
U mnie straż kazała zdjąć kraty ale brama z szybami została. Jak będzie pożar to wybiją i wejdą
  • Odpowiedz
  • 11
@Kynareth W takim razie zgłaszaj od razu na straż pożarną, oni się tym zajmą, bo te kraty na 100 pro są bezprawnie zamontowane, leśne dziadki się boją, że im ukradną krasnale ogrodowe z balkonu xD
  • Odpowiedz
  • 32
@Kynareth No to sama potwierdziła, że to ich wymysł, możesz to strażakom powiedzieć śmiało. A dziadkom powiedz, że jak chcą kraty to niech albo sobie na swoje drzwi założą, albo niech #!$%@?ą do sztumu - tam jest krat pod dostatkiem xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Wunsh właśnie nie wiem czemu skoro tak drżą o swoje życie, nie zamontują sobie super hiper drzwi pancernych tylko innym utrudniają.
@Ogar_Ogar podnosicie mnie na duchu, może się uda coś z tym zrobić ;p
  • Odpowiedz