Wpis z mikrobloga

dostałem awizo z paczką do odbioru na poczcie, mimo że byłem wtedy w domu i nikt nawet nie próbował jej dostarczyć. czy jest jakiś rodzaj paczki z którym mogą tak postąpić i donieść tylko awizo, czy mogę robić na spokojnie raban że zamawiałem paczkę do domu, a nie do placówki która znajduje się w innym mieście i jakim #!$%@? prawem nikt nawet nie próbował jej dostarczyć do końca tylko wyręczają się klientem?
#pocztapolska #kiciochpyta
  • 8
@staskowsky: Zależy czy jesteś człowiekiem czy burakiem. Jeśli nie waży 2kg, to powinien ją dostarczyć, ale rozum podpowiada, że nie jest ciężarówką i nie przyniesie na plecach paczek dla 50 czy 150 osób
@Norskee: z tego co zaobserwowałem to zazwyczaj listonosz (w tym przypadku już chyba kurier?) podjeżdzał samochodem, więc zastanawiam się czy tym razem było inaczej, czy po prostu był tak leniwy że nie chciało mu się zrobić dystansu bramka-drzwi.
@staskowsky: No to nic nie zrobisz. Listonosz ani kurier nie mają obowiązku wchodzenia na prywatną posesję, jak złożysz oficjalną skargę to właśnie na to się powoła + powie, że nie miał pewności, czy na posesji nie ma przypadkiem psa (jeżeli wejdzie na posesję i ugryzie go pies, to jest to jego wina).
@robertx: ok, czyli nic mu nie zrobią z mojej skargi. tak czy inaczej wspomnę o tym przy odbiorze, bo muszę specjalnie zrobić kilka kilometrów, a kurierzy nigdy nie robili z tego problemów bo dojście do drzwi jest takie że trzeba po prostu nie chcieć tego przynieść (mimo, że z tego co mówisz będzie miał podkładkę bo rzeczywiście nie ma dzwonka przy bramce). takiej odpowiedzi potrzebowałem, wielkie dzięki :)