Wpis z mikrobloga

Miiiirki, bo mnie zaraz rozniesie!
Rodzice w biurze korzystają z drukarki atramentowej Lexmark 1020, która ma jakieś 20 lat!!! Do tej pory wszystko było ok, bo były wszędzie Windows XP i sterowniki działały. Teraz, że programy coraz nowsze wymagają zmiany na Win7 i rozpoczęły się problemy, bo sterowników po 7 nie ma albo ja słabo szukam. Na nic tłumaczenia, że jak ta drukarka była produkowana to był łindołs 95 i pod 7 nie znajdzie się sterowników do tak starego sprzętu.

Wytłumaczenie czemu taki stary gruchot. Nie chodzi tu o oszczędność na sprzęcie, bo jest HP Laserjet 1020, ale nie radzi sobie ona z braniem arkuszy papieru jakimi są PITy (arkusz A3 złożony na pół). Gniecie kartkę, bo bierze tylko jedną stronę zamiast dwóch naraz. Stąd sentyment do tej drukarki.

I teraz pytania:
1. Czy da radę odszukać do tak starego sprzętu stery pod win7/x64, a może ruszą jakoś stery spod XP?
2. Czy może ktoś zna drukarkę co bierze takie arkusze bez problemów?
3. Czy może najlepiej kupić drukarkę A3 i drukować 2 strony na raz?

#it #komputery #drukarki
  • 7
@Soczi: mam dokładnie ta drukarkę, sposób instalacji na 7 jest dosyć uciążliwy, trzeba pobrać sterowniki do Visty i cos tam w ustawieniach namieszać i zadziała. Strasznie kłopotliwe, robiłem to juz jakis czas temu Wiec tyle moge dopowiedzieć.