Wpis z mikrobloga

@jam_nick: Twój post doprowadził do tego, że założyłem tu konto, wybaczcie, niebawem je usunę. Pozwolę się wypowiedzieć bo od kilku lat jestem w tym temacie. Mianowicie to co widzicie na zdjęciu i tak jest niedopuszczalne wg przepisów (norma PN-EN 179). Mianowicie chodzi o ten magiczny kluczyk w czerwonej skrzyneczce. Wspomniana norma zabrania jakiegokolwiek utrudniania wyjścia drzwiami ewakuacyjnymi, a tutaj widzimy wspaniały przykład dodatkowego zamka ryglowego powyżej klamki. Nie wiem jakim cudem
@Fidelis: Wydaje mi się, że tak, aczkolwiek nigdy tego nie robiłem, więc nie wiem czy da to jakiś efekt. Tak jak wcześniej pisałem jest to niedopuszczalne wg normy 179, jutro mogę wstawić fragment, bo nie mam jej ze sobą. Ktoś im wcześniej jakoś odebrał te drzwi, ale trudno mi się wypowiadać na jakiej podstawie. W Polsce dzieją się różne cuda, więc powstają i takie konstrukcje. To co mogli jeszcze zrobić w
@OO___oo___OO: Poczytałem, i ponoć nie jest napisane, że z takich rozwiązań korzystać nie można. Dodatkowo w rozporządzeniach jest informacja np. o tym że lokalizacja klucza do wyjścia ewakuacyjnego musi być odpowiednio oznakowana (a po co mieliby o tym pisać, skoro jest to zabronione?)