Wpis z mikrobloga

Jakie głośniki do kompa/pokoju polecacie? Najlepiej z wooferem i najlepiej bezprzewodowe (kto lubi kable..)

Gdzie mogę znaleźć jakieś rzetelne testy i porównać dobrze głośniki?

Ogólnie zapatrzyłem się na Bose Companion 50 tylko zastanawiam się czy nie płaci się tu za samą firmę. Inne opcje to Yamaha HS5 (tylko to monitory, potrzebuje do tego zewnętrznej karty dźwiękowej?) i zastanawiam się czy warto dopłacić do Audioengine A5+??

Próbuję tez złapać wszędzie polecane Aperion Allaire ale nie można ich kompletnie nigdzie w Europie dostać..

Kompletnie się na tym nie znam, ale powiem tylko że obecnie mam B&O S3 i zależy mi na co najmniej takiej jakości dźwięku - tylko te głośniki mnie wkurzają przez głupi system "eco" który po minucie wyłącza mi głośniki i odpalają się one 5s..

#audio #audiofile #audioboners #komputery #pcmasterrace
  • 20
@sorek: hmm, skoro szukasz głośników do pokoju i kompa, to może Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless (nie Air)?
Do PC raczej się nie nada, ale do laptopa jak znalazł. Sam używam go z Macbookiem.

Posiagam go od ponad 2 lat, mam go w pokoju i jest sprzężony zarówno z telewizorem jak i iPhone. To podobna liga co Microlab jeśli chodzi o dźwięk, ale jest zdecydowanie ładniejszy i bardziej funkcjonalny. B&W robi
@niezwornowazony: niezłe, ale nieco drogawe ( ͡° ͜ʖ ͡°) w tej cenie Sony ma świetny głośnik tego typu :D Jednak chce max wydać £200 więc coś pośredniego mięcy 6C a tym co pokazałeś byłoby idealne.
@sorek: ja swój kupiłem za około 1700 na allegro, nowy. Na ebay może znajdziesz jeszcze taniej ale pewnie trzeba się trochę czaić.

Generalnie u znajomych słuchałem kilku modeli Microlab i w zasadzie każdy mogę ocenić jako świetny zakup w swojej cenie. Nie wiem które modele mają BT, ale na Microlabach raczej się nie zawiedziesz.
@sorek: miałem to w domu tego Pro Addona ( ͡° ͜ʖ ͡°) fajnie gra i jest bardziej mobilne niż Zeppelin (choć też bez rewelacji bo nie ma baterii), ale nieco mniejsza moc. U mnie B&W gra lepiej bo pokój jest dość duży. Addon jest dobry do pokoju max 12m.

Te Zeppeliny za 75 funtów to model Air, stary, gorsze brzmienie i nie ma Bluetooth. Działa tylko ze
@sorek: plus tych Edifierów że mają bass reflex z przodu, i możesz je ustawić bezpośrednio przy ścianie. Microlaby musiałbyś mieć co najmniej 25-30 cm od ściany, bo inaczej by dudniły przy większej głośności
@sorek: znam na tyle, że wiem w którym aucie jest dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale technicznie pojęcia nie mam, nie pomogę jesli chodzi o tuning audio w samochodach. Ostatnio słuchałem Bowers & Wilkins w Volvo S90, poezja. Burmeister w nowych Mercedesach też świetnie gra
@sorek: też mam HK w BMW ( ͡° ͜ʖ ͡°) Daje radę, ale znajomy, poprzedni właściciel wspomógł system dodatkowym subwooferem. Zajrzyj na forum audiostereo.pl, jeśli szukasz odpowiedzi/pomocy to znajdziesz ją tam