Wpis z mikrobloga

Mirki z #simracing i pewnie #acleague Posiadacie skrzynie biegów Thrustmaster TH8A? Jestem mocno zainteresowany ale nie wiem czy warto, a głównie mnie interesuje żywotność tego sprzętu. I tak już zainwestowałem w T300 ale jednak brakuje mi skrzyni biegów chodź łopatki bardzo przyjemne. Jest też tańsza opcja kupienie shiftera logitecha z adapterem ale wydaje się zbyt mocno zabawkowa.
  • 9
@MlodyBocian: Ja mam i jakość jest bardzo dobra, wszystko jest metalowe, generalnie używałem tego przez chwilę i raczej nie oszczędzałem - nic nie skrzypi, sama konstrukcja jest prosta i chyba trudno to popsuć.

Co do tego czy warto - ja nie jestem zadowolony. Przydało mi się to parę razy, ale teraz robi za hamulec ręczny do driftowania, na torze rzadko kiedy jeżdżę samochodem z manualną skrzynią, a nawet jeśli, to wygodniej
Fajna sprawa. Otrzymałem w dniu WEK Old. I od razu używałem w tym wyścigu. Było cieżko sie przyzwyczaić na początku, tzn zmienić musiałem nawyk i nauczyć sie hamować prawa noga czasem. Teraz uskutecznilem technikę heel & toe.

Ogólnie wyścig skończyłem przedwcześnie, bo zajezdzilem skrzynie - chyba sprzęgło zbyt szybko odpuszczałem :) choć to dziwne, bo w realu identycznie jeżdzę i nie miałem tego rodzaju problemów - nie wiem, cieżko to tak jednoznacznie
Ogólnie skrzynia jest nie do zajechania. Jeśli nie padnie elektronika to nie ma co się zepsuć. Na końcu drążka zmiany biegów jest magnes, a pod nim czujnik położenia. Zero mechanicznej interakcji pomiędzy płytką sterującą, a drążkiem.

No możesz wytrzeć płytkę z otworami na kulkę, która daje uczucie wskoczenia biegu. Jednak, żeby to zrobić trzeba by skręcić śrubę na max i używać bardzo długo i intensywnie.
@MlodyBocian: Mam od ponad roku i mogę polecić. Tylko nie wykorzystuj ją, jako oparcia pod rękę, bo śrubki są średniej jakości i szybko się niszczą pod wpływem potu (ale w komplecie są zapasowe). Jedynymi rzeczami, do których mogę się w niej przyczepić to zbyt długi drążek, co jest jednak kwestią przyzwyczajenia i średniej jakości nakładka na +- shiftera. No sama gałka też mogłaby być ładniejsza. :D