Wpis z mikrobloga

@sloik_rozpaczy: dokladnie. Jako elektryk podpowiem zebys wylaczyl automat/bezpiecznik ktory dotyczy kabla, upewnij sie ze w lampie i wlaczniku nie mam prądu. Nastepnie zabezpiecz bezpiecznik aby osoba trzecia nie mogla go bez twojej wiedzy uruchomic. Podlacz dokladnie kable i sprawdź czy wszystko dobrze podpiete czy kabelki sie dobrze w kostkach trzymaja.

Dlaczego to pisze?

Widzialem mase przypadków porazen pradem. I to glownie z malych zaniedban. Prad jest niebezpieczny. Dlatego upewnij sie dwa
@sloik_rozpaczy: mozna. Iwazaj gdzie klujesz i nie narusz kabla. Na suficie jezeli jest na konstrukcji to staraj sie nie uszkadzac konstrukcji, maksymalnie wiercic pod kabel ale nie przecinac. Wywiercone dziury zeszlifuj zeby nie mialy ostryck kantow. Jezeli sufit podwieszany to gitara.

Protip. Jesli zrobisz zbyt duze dziury na podwieszanym to na gore poloz kawalki innej plyty gipsowej i przywierc. Nizej przywierc kolejne kawalki zeby bylo mniej gipsowania.
@CacyIsBack: Nie sufit jest juz podwieszony i zamkniety tylko za daleko od sciany dalem lampke.. Teraz chce ja odkrecic (w ciul kabla jest luzem) przesunac ja blizej sciany a sufit nie wiem... rozpruc po prostu zrobic koryto polozyc kabel i przyszpachlowac? a potem dotrzec na rowno... mowiac najprosciej :P