Wpis z mikrobloga

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie szanują WOŚPu. Chyba nigdy nie byli w szpitalu, szczególnie na oddziałach dziecięcych.
Mój przyjaciel zawsze powtarza, że gdyby nie Owsiak to by go tu nie było, bo urodził się z poważną wadą serca. Jako noworodka odratowali go tylko dzięki temu, że miesiąc wcześniej przyjechał sprzęt kupiony za kasę z WOŚPu.
Piękna inicjatywa i mam nadzieję, że żaden uran tego nie zniszczy. Mówienie, że Woodstock jest finansowany przez orkiestrę to już po prosu czyste lenistwo i głupota.
#wosp
hatterka - Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy nie szanują WOŚPu. Chyba nigdy nie byli ...

źródło: comment_drbREOMJxFEtgChKteaE68c9rDa4HM1W.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@hatterka między innymi tak. Wciąż to ludzie są podstawą działania organizacji. Dlaczego w dyskusji o Kościele i jego akcjach społecznych (jak choćby Caritas) ludzie lewicy zwykli mówić, że to nie Kościół a jakaś część wierzących pomogła?

A WOŚP jakby nie patrzeć służy też prywatnym celom jego założyciela. Nie przypominam sobie, żeby Pan Owsiak zarabiał w jakikolwiek inny sposób.
  • Odpowiedz
  • 1
@Czerwonykaktus duże grupy dobrych ludzi to podstawa działania każdej organizacji, o to w tym chodzi xd
Pierwszy raz słyszę coś takiego, ludzie, którzy są zrzeszeni dzięki kościołowi/WOŚP.
Wszystko jedno, byle się dobro działo
Organizuj coś takiego co rok i pracuj jeszcze, powodzonka.
  • Odpowiedz
@hatterka: Jak miałem kilka dni to przez pielęgniarkę dostałem ropnego zapalenia opon mózgowych, zostałem wsadzony do inkubatora z wośp, bez niego byłoby ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hatterka: Ale nawet jakby to z puszki było to jest to jak najbardziej ok. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym który powiedział że nie chce być ratowany przy użyciu sprzętu z wośp. Wprowadził mnie tym w konsternacje, ale po rozmowie okazało się że jest wściekły że płaci podatki na służbę zdrowia a i tak musi być ona wspomagana przez zewnętrzne fundacje.
  • Odpowiedz
@hatterka: doprawdy urocze jak łatwo manipulować ludźmi. wytłumaczę może na przykładzie bo inaczej pewnie nie dotrze.

wyobraź sobie, że codziennie dostajesz od rodziców 3zł na śniadanie do szkoły, ale pewnego dnia po drodze spotykasz babcię która daje ci złotówkę i mówi "masz, kup sobie drożdżówkę". czy za tą złotówkę kupujesz większe śniadanie którego i tak nie zjesz? no nie, traktujesz to jako bonus i kupujesz coś bez czego można się
  • Odpowiedz
  • 0
@stop_dyskryminacji_zielonek masz błędy w tym porównaniu
1. To nie jest bonus na coś dodatkowego, tylko sprzęt niezbędny do ratowania życia, dzięki któremu wiele ludzi udało się odratować

2. Masz gwarancję, że NFZ nagle stałby się taki super i szpitale by były fajne, sprzęt nowy? Nawet lekarzom nie potrafią dobrze płacić, kolejki na operacje/leczenie/rehabilitację są kilkuletnie o czym wiem po sobie.
Jeśli na to nie ma kasy i nie potrafią nic z
  • Odpowiedz
@hatterka kolega @stop_dyskryminacji_zielonek miał na myśli negatywny wpływ WOŚP na zatwierdzanie budżetów szpitali. Faktycznie szpitale wiedzą, że dostaną jakiś sprzęt od WOŚP (inaczej to w zasadzie nie miałoby sensu) więc wolne pieniądze przeznaczają na inny, nie zawsze tak widoczny i konieczny cel (jak poprawa warunków pracy personelu). A co do Owsiaka i spółki Złoty Melon to jest to wysoce kontrowersyjne. Bo ja np. przekazując pieniądze na WOŚP nie życzyłbym sobie
  • Odpowiedz
1. To nie jest bonus na coś dodatkowego, tylko sprzęt niezbędny do ratowania życia, dzięki któremu wiele ludzi udało się odratować


@hatterka: ostatecznie to nie jest złotówka na coś zbędnego typu chipsy tylko na śniadanie niezbędne do prawidłowego rozwoju. (nie zapominaj, że przez hojność babci rodzice zmniejszyli kieszonkowe)

2. Masz gwarancję, że NFZ nagle stałby się taki super i szpitale by były fajne, sprzęt nowy? Nawet lekarzom nie potrafią dobrze płacić, kolejki na operacje/leczenie/rehabilitację są kilkuletnie o czym wiem po sobie.

Jeśli na to nie ma kasy i nie potrafią nic z tym zrobić, to już widzę jak inwestują w
  • Odpowiedz
  • 0
@stop_dyskryminacji_zielonek skąd wg ciebie NFZ ma mieć więcej pieniędzy na sprzęt, albo chociaż na więcej wizyt u specjalistów/zabiegów?
Moja mama 2 stycznia rejestrowała się do specjalisty, 3 już nie było miejsc. Nie dlatego, że lekarka nie ma czasu - po prostu NFZ nie zapłaci jej za więcej, i tyle. To samo dotyczy zabiegów i czegokolwiek.
Kolejka na kriokomorę - 3 lata, z czego urządzenie pracuje 3 dni w tygodniu. NFZ nie płaci za więcej. Xd to samo tyczy się operacji, wizyt u specjalistów i wszystkiego na co brakuje pieniędzy. Pompy insulinowe są refundowane do 26 roku życia, później płać 10k+tysiące na wkłucia, mino opłacanych składek albo rób sobie zastrzyki w brzuch 10 razy dziennie.

To nie orkiestra rozwala NFZ, on i bez tego i w innych kwestiach jest #!$%@? i brakuje pieniędzy na wszystko. Ludzie umierają, bo nie mają jak się doczekać zabiegu i uważasz, że jak nie byłoby sprzętu z WOŚP to by się coś zmieniło i byłoby lepiej?
  • Odpowiedz
  • 0
@Czerwonykaktus sugerujesz, że szpitale mają wolne pieniądze i je rozdają na prawo i lewo żeby nie inwestować w sprzęt?
Z tego co wiem to ledwo je stać na utrzymanie i amortyzację sprzętu, ale może miałam do czynienia z inną służba zdrowia i w innych szpitalach byłam xd
  • Odpowiedz
@hatterka: szpitale mają wiele innych wydatków niż sprzęt - z tych największych to personel czy utrzymanie budynku. sugeruję, że mając 3 specjalistów od RTG i jeden psujący się rentgen, szpital dostaje pieniądze na ten rentgen jeżeli taka jest decyzja NFZ. Jeżeli WOŚP deklaruje się kupić aparat, to NFZ tych pieniędzy temu szpitalowi nie daje, bądź daje na co innego - z racji tego, że i tak sprzęt nie byłby eksploatowany.
  • Odpowiedz